Halina Pawlowská: Píšu rukou, když píšu ze srdce

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show spisovatelku a scenáristku Halinu Pawlowskou, která teď vydala svou jedenadvacátou knihu. Probrali spolu, kolik stránek již celkem popsala. „Asi 4200 stran,“ spočítala to Halina. „Já píšu rukou, když píšu ze srdce,“ prozradila Halina a dodala, že formální žádosti ale píše na počítači.


Jan Kraus se zajímal, jestli Halina zná datové schránky: „Používám to?“ zeptala se opatrně Halina. „To nevím, ale to jsme si tady v Čechách vymysleli, ale když to někdo rok nepoužívá, už se tam nedostane,“ popsal specifika datových schránek moderátor, což Halina ocenila slovem: „Díky.“ Popovídali si i o jejím novém titulu Strašná nádhera. „Je to o touze… Je to o rozporu, že když je něco nádherného, má to vždycky nějaké »ale«. Třeba touha, ale nenaplněná. Nebo vztah – a ten dá strašnou dřinu,“ vysvětlila Halina. „Vaše maminka vám prý kontroluje peníze…“ nadhodil moderátor. „Maminka říká: ‚Přišly nám peníze‘, ale také říká: ‚Přišly ti účty‘,“ popsala Halina se smíchem svou maminku.


A Jana Krause zaujaly desky, které Halina přinesla. „Pardon, mě to trochu znervózňuje, co to držíte?“ pronesl, zatímco Halina vysvětlila, že doufala, že si toho moderátor nevšimne. Že si to vzala jako »krycí« desky. Moderátor s ní pak probral její vztah k vaření. „Ráda vařím,“ přiznala Halina. „Já nerad vařím, ale napadlo mě, že bychom si to tady mohli udělat spolu,“ sdělil moderátor. „Uděláme si tady takové malé VIP Prostřeno!,“ oznámil zaskočené Halině. Prostřel stůl, ozdobil ho umělou květinou, „abychom tady nebyli jako kreténi“, a nechal přinést jídlo. „Co to je?“ divila se Halina. „To je přece rizoto,“ ujistil ji moderátor. „Pojďme teď dělat to Prostřeno!,“ začal moderátor. „Je tam vegeta,“ odhalila Halina tajemství rizota. „Honzíku, je to vynikající,“ pochválila ve finále tzv. »jeho« dílo Halina, a když ji na závěr požádal, aby mu udělila za dnešní dílo body, ocenila ho: „Já ti dám deset bodů.“


Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání spisovatelka, scenáristka a publicistka Halina Pawlowská, herec, režisér, hudebník, textař, snílek a obchodník Jan Budař a podnikatel Peter Littmann. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 16. listopadu večer na Prima family.

Foto: TV Prima