Gabriela Lašková oslavila třicátiny: Věk je jenom číslo!

Moderátorka Velkých Zpráv na Primě Gabriela Lašková slaví v úterý 11. února kulaté třicáté narozeniny. Na Primě začínala v červnu 2014 ve dvojici s atletickým rekordmanem Romanem Šebrlem, od září 2018 je jejím kolegou moderátor Matěj Misař. Teď prozradila jaké plánuje oslavy a to, že její tajné přání je piáno!

30. narozeniny – 30. výročí – je trojka vaše štastné číslo?

Myslím, že naposledy bylo moje šťastné číslo sedmička, ale už dlouho jsem nad šťastným číslem nepřemýšlela. Vždycky jsem ale měla ráda dvojky, takže se spíš než na narozeniny, dívám pozitivně na tenhle rok, tedy 2020.

Jak budete slavit narozeniny?

Třebaže jsou to kulatiny, žádné velké plány nemám. Těším se, že budu se svýma klukama a oslavíme to spolu, ti prý něco chystají, tak se nechám překvapit. Jak to půjde, vyrazím postupně za celou rodinou a oslavím to s nimi. Musím se přiznat, že strašně ráda slavím narozeniny lidí okolo mě, ale sama nejsem ráda středem pozornosti.

Platí u vás, že věk je jen číslo? Myslíte, že se po třicítce něco změní?

Určitě ano, věk je jenom číslo! Bude sice nezvyk, nemít tam každý rok dvojku, ale nelámu si tím hlavu. Asi mě jen překvapuje, jak to uteklo, ale je to tím, kolik jsem toho zažila za ty poslední roky a to je na to vlastně nakonec krásný. A co přijde s trojkou na začátku, na to jsem zvědavá, ale rozhodně se toho nebojím, naopak, těším se na to.

Jakou jste kdy zažila nejlepší nebo nejpřekvapivější narozeninovou oslavu?

Měla jsem spoustu krásných oslav, když mě překvapil kamarád z Francie, když mi manžel uspořádal oslavu se všemi kamarády, když mi mamka udělala oslavu v upířím stylu, když mi taťka dal jahodový dort, když mi loni poprvé přál můj syn, třebaže z toho ještě neměl moc rozum. Myslím, že jestli Ben přijde tento rok s kytičkou s manželem ruku v ruce, budou to mé nejkrásnější narozeniny.

Jaký jste kdy dostala nejlepší a nejhorší dárek?

Takové vzpomínky nemám, jsem ráda za krásné dárky, které jsem si třeba tajně přála, ale na druhou stranu asi neexistuje dárek, který by mě nepotěšil. Vážím si snahy i toho, že mi někdo chtěl něco dát, udělat mi radost, i kdyby to bylo fialové pyžamo s kanýry.

Máte nějaké zatím nesplněné narozeninové přání?

Jednou bych si přála dostat piáno, chtěla bych znovu začít hrát, třeba k tomu vést i Beníka, ale není to nic, bez čeho bych neuměla žít. V tomhle jsem opravdu skromná, jsem ráda, že mám s kým slavit narozeniny. Ale! Miluju dostávat kytice a sfoukávat svíčky na dortu, takže to si přeji nesměle každý rok.

Máte nějaký narozeninový rituál – jídlo, drink, něco, bez čeho se nikdy vaše narozeniny neobejdou?

Dort! V narozeninový den nesmí chybět dort a svíčky, večeře, přípitek, dobroty! A na co si tedy taky potrpím, je výzdoba. Většinou si ji pořádně užívám u oslavy druhých, ale tentokrát jsem myslela i na sebe.

Foto: TV Prima