František Nedvěd a Spirituál kvintet znovu společně na pódiu! A přidá se i Bílá!

Legendy domácí folkové a trampské scény se vracejí s repertoárem největších hitů ze zlaté éry bratří Nedvědů a Spirituál kvintetu. Dalším speciálním hostem koncertů bude Lucie Bílá, která s Františkem Nedvědem nazpívala duet.


Mimořádné vystoupení se uskuteční 13. a 14. února 2015 v pražském Divadle Hybernia. Další společná vystoupení se neplánují. Koncert nabídne průřez tvorbou Františka Nedvěda z jeho sólové dráhy i z období, kdy byl stálým členem Spirituál kvintet.


František Nedvěd v současné době vystupuje převážně sám, se skupinou Tiebreak nebo synem Vojtou. Jeho koncertní zastávky ovšem dlouho míjejí českou Metropoli, kde s bratrem Janem dokázali při památném koncertu vyprodat Strahovský stadion. Vystoupení v pražské Hybernii je tak do značné míry »vyprovokováno« tlakem fanoušků a budou odměněni skutečně velmi vzácnou příležitostí vidět Františka Nedvěda se Spirituál kvintet na pódiu.


Spirituál kvintet v roce 2015 oslaví 55 let od svého založení. Od roku 1960 si vytvořila pevnou pozici na české kulturní scéně a mezi příznivci folkové hudby se stala legendou. Nejstarší folková skupina bez větší úhony »přežila« i odchod dlouholetých hvězd bratří Nedvědů, kteří se vydali na sólové dráhy, nebo založili nové projekty. Občasná společná vystoupení ovšem stále patří mezi nevšední zážitky.


Mimořádnou atmosféru koncertu doplní i speciální host, čerstvá držitelka Českého Slavíka Lucie Bílá. Talentovaná zpěvačka patří už několik let k naprosté špičce české populární hudby a úspěchy slaví téměř v každé poloze. Tentokrát se před folkovým publikem, pro které si společně s Františkem Nedvědem připravila společný duet.


Koncerty začínají v multifunkčním a výjimečně ozvučeném Divadle Hybernia v 19.30 hodin.

Foto: Ságl Production