Film Přání k narozeninám odhaluje zákulisí čtených zkoušek

Komediální rodinný snímek Přání k narozeninám, který přijde do kin 19. ledna, si dovolil luxus čtených zkoušek před natáčením. Ty jsou totiž pravidlem hlavně u divadelního zkoušení. Slovenská režisérka Marta Ferencová se rozhodla tentokrát čtené zkoušky udělat a ukázalo se, že to mělo pozitivní dopad na natáčení a i určité kouzlo pro herce.

„Upřímně, skoro všechny role jsme psali dopředu na míru konkrétním hercům. Proto má hodně postav i vlastní civilní jména herců. Až později jsem si ale uvědomila, jak obrovská výhoda to byla. Už při čtených zkouškách se do postav rychle dostali, perfektně k sobě ladili,“ vysvětlila režisérka Marta Ferencová, která má za sebou filmy jako Všechno nebo nic, Příliš osobní známost, nebo Přání Ježíškovi.
Herci si během čtených zkoušek užili opravdu hodně legrace, což dokazují i jejich vzpomínky. „Někteří kolegové jsou trochu negramotní a čtou velmi ztěžka. Opravdu vznikaly situace, kdy někdo četl slova v jiném znění, než se čtou správně. Takže občas panovala trochu škodolibá legrace,“ svěřil se Jaroslav Dušek, představitel dědečka a manžela Evy Holubové.


Jako na radostné setkání vzpomíná ne čtené zkoušky Simona Babčáková, představitelka Simony. „S většinou herců jsem se znala, byla jsem blažená, že spolu budeme trávit čas. Kvůli covidovým omezením možností kontaktů jsem byla hladová po veselých historkách. Velmi rychle jsme si padli do noty, co se humoru týče, třeba i s Tomášem Klusem, se kterým jsem se seznámila až na čtené zkoušce. S Jardou Pleslem a Verunkou Khek Kubařovou jsme kolegové v Dejvickém divadle, takže pro mě to byly lidské lázně,“ vysvětlila herečka.
Veronika Khek Kubařová si ve filmu zahrála matku dvou dětí a sestru Lukáše. „Film Přání k narozeninám je neskutečně nabitý humorem. Na zkouškách jsme se výborně bavili a měli jsme i chvíle, kdy jsme si říkali, že tohle nemůžeme nikdy natočit, protože jsme se pořád smáli nebo debatovali,“ dodala herečka.
Film do kin uvede společnost Bioscop 19. ledna 2023.

Na video se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=IB_EeV_e9zk

 

Foto: Bioscop