Eva Urbanová v prvním singlu z rockové opery Trója! Premiéra byla odložena na květen

 

RockOpera Praha vydala nový singl, ve kterém zpívají Eva Urbanová a Pavla Forest – Trója bájná. Exkluzivní premiéra písně se konala 4. března v rozhlasové relaci Petra Korála Uši Radia Beat. Jedná se o závěrečnou skladbu z očekávané rockové opery Trója, jejíž divadelní premiéry byly naplánované na 19. a 20. března. Vzhledem k aktuální situaci se termíny premiér přesouvají v tuto chvíli na 6. a 7. května. První představení se již zcela vyprodalo. Vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti.

„Výbušný refrén představuje boží hlas, v tomto případě hlas Evy Urbanové v roli bohyně lovu Artemidy. Eva je opravdová bohyně, protože takový soprán se jen tak běžně nerodí. Já zpívám roli věštkyně Kassandry, která neustále všechny varovala, ale nikdo jí nevěřil,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest, známá pod jménem Forstová jako vokalistka Karla Gotta.

Trója bájná podle jejích slov uzavírá celou rockovou operu a shrnuje, proč s uměleckým ředitelem, skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem vyhledávají k tvůrčí inspiraci příběhy z dávné minulosti.

„Témata se stále vracejí a lidé dělají pořád stejné chyby. Myslím si, že kdo nezná historii, znovu chybuje. Je dobré se dozvědět, co se stalo v Tróji, a poučit se z toho, jak to dopadlo, kdo s kým soupeřil a proč, a jestli láska k Heleně Trójské byla tak důležitá, nebo ne,“ dodává Forest.

Eva Urbanová se jako bohyně lovu Artemis v Tróji představí při první repríze 18. června. Diváci se mohou ovšem už při premiérách těšit například na Kamila Střihavku v roli krále Agamemnóna. Podle nedávných vyjádření RockOpery Praha vnímá populární zpěvák Tróju jako stěžejní téma. Obsazení dále láká například na frontmana metalové kapely Arakain Jana Toužimského, Danielu Gildenlöw Langrovou, Jana Tláskala nebo Pavlu Forest.

Režie se ujal Irina Andreeva. Ta se společně se Zuzanou Dovalovou a Jakubem Švecem zhostila i choreografie, která mimo jiného slibuje velkolepé souboje přímo na jevišti. Diváci se dočkají i akrobatických kousků a ohnivé show.

Některé skladby z Tróji zazněly v RockOpeře Praha už v roce 2019 při silvestrovské koncertní premiéře a dostalo se jim od publika nadšených ohlasů. Divadlo svým nejnovějším titulem rozšiřuje antickou sérii, do níž spadá také dějově uzavřená trilogie rockových oper Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona.

Singl Troja bájná si poslechněte zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=eENh79Sc3aU

 

Více infa: https://www.rockopera.cz/troja/

 

Facebook: https://www.facebook.com/rockopera.cz/

 

Foto: www.rockopera.cz