Elán se dočkal! Všechna jeho slavná alba se dají konečně sehnat i digitálně

Legendární česko-slovenská skupina Elán se konečně dočká zpřístupnění celého svého katalogu na digitálních službách. Všechna její slavná alba, včetně těch, která již dlouhou dobu nejsou na trhu na CD, se tento pátek objeví na downloadovacích a streamovacích službách jako jsou Spotify, Deezer, iTunes, GooglePlay ad.

foto Elan

Hity Elánu jsou nadčasové a tak si v dnešní době zaslouží být šířeny současnými prostředky. Fanoušci Elánu tak budou mít konečně neomezený přístup k celé tvorbě skupiny včetně alb z jejího nejslavnějšího období – Ôsmy svetadiel, Nie sme zlí, Elán 3, Hodina slovenčiny, Detektívka, Nebezpečný náklad, Rabaka, Netvor z čiernej hviezdy Q7A ad.

To, že právě v lednu tohoto roku vycházejí vůbec poprvé digitálně dosud nedostupná alba Elánu je přímo magické. Začíná rok oslav 50. narozenin téhle někdy až neuvěřitelné československé legendy, v jejímž čele stojí tři králové slovenského rocku Ráž – Patejdl – Baláž.

Naše republika existuje sto let a Eláni padesát. Za tu dobu jsme si jejich nahrávky »pořizovali« různě. Nahrávali jsme si je na pásky a kazety, kupovali na vinylech…Teď budou všude a digitálně. Lepší dárek jsme si my, kteří jsme pásky poztráceli a kazety rozšlápli, ani nemohli přát. Tak DIGIELÁNU zdar!“ vítají vydavatelský počin fanoušci Elénu.

A hudební publicista Juraj Čurný míní: „Konečne! Keď na Vianoce 2015 sprístupnili Beatles svoj katalóg online bola z toho hlavná svetová hudobná udalosť tých dní a definitívne potvrdenie významu digitálnej distribúcie hudby. Podobnú »pečiatku« v česko-slovenskom hudobnom priestore jej dnes dáva skupina Elán. Je svojím spôsobom symbolické, že do digitálneho sveta sa najúspešnejšia slovenská skupina všetkých čias dostáva v 50. roku svojej existencie. Budú si ju môcť vo svojích počítačoch, tabletoch a smartfónoch v najvyššej možnej kvalite nielen pripomenúť a kdekoľvek počúvať pamätníci z vinylových, kazetových, či cédečkových čias, ale dostanú sa k nej aj stále nové generácie, ktoré spôsobom sebe vlastným objavujú hudbu svojich (pra)rodičov. A nepochybujem, že sa Elán ani v celosvetovom konkurenčnom prostredí streamovacích služieb nestratí.“

#DiGiZdravice Elánu: https://www.youtube.com/watch?v=Ehh5MD-SMX4&feature=youtu.be

Foto: Warner Music