Doma ho nikdo nezná, v Anglii vyprodává koncerty. Matej Smutný absolvoval své první turné ve Velké Británii

Matej Smutný, slovenský zpěvák, skladatel a hudebník, se jen pár dní před tím, než zahájil svým vystoupení letošní slavnostní galavečer Czech Social Awards 2023, vrátil z prvního turné po Velké Británii, během kterého vyprodal londýnský hudební klub Luna. Zpěvák, který debutoval v roce 2020 s úspěšným singlem Psycho Love, vydal již dvě alba a jeho singly se pravidelně umísťují na předních příčkách Hitparády Evropy 2. Matej pochází z Detvy ze středního Slovenska a je v hudbě doma už od svých šesti let.

Matej Smutný se nedávno vrátil z turné, které není pro slovenské ani české interprety běžné. Před pár dny představil svou hudbu náročnému publiku na své historicky první klubové mini tour ve Spojeném Království. Fanoušci si mohli vychutnat Matejovu tvorbu hned ve čtyřech anglických městech. Zahajovací koncert proběhl 2. listopadu v Liverpoolu, turné pokračovalo 3. 11. v Nottinghamu, 4. 11. si Matej s kapelou zahráli v Londýně a celé to vyvrcholilo neplánovaně na jižním pobřeží Anglie 6. 11. ve městě Brighton and Hove. Na turné doprovázela zpěváka jeho kapela The Psycho Lovers v sestavě bicí Marek Bednarčík, elektrická kytara Juraj Oravec, basová kytara Jozef Smutný a vokály Marta Ďumbalová.

„Splnil jsem si svůj dětský sen a odehrál jsem turné v zemi, ve které vznikl pop! Ještě před pár měsíci bych nikdy ani nepomyslel na to, že bychom mohli vyprodat venue v Londýně. Jsem vděčný za každý moment na pódiu, za každý šťastný kilometr v dodávce s mou úžasnou kapelou, děkuji za to, že můžu dělat hudbu a že ji můžu prezentovat na mezinárodní úrovni,“ řekl Matej Smutný po návratu ze svého zahraničního turné.

Největším překvapením celého tour byl koncert v Londýně v hudebním klubu Luna. Ten večer klub dosáhl své maximální kapacity návštěvníků, jinak řečeno, Matej s kapelou The Psycho Lovers vyprodali hudební klub v Londýně, což je mezi slovenskými i českými interprety velkou raritou.

Raritou turné byl i zrušený koncert v Brightonu: „Přijeli jsme do klubu, naši technici rozložili a 28krát zapojili celý náš backline do elektřiny a 28krát vyhodili pojistky v celé budově. Zkonstatovali jsme tedy, že Brighton na nás ještě není připraven, sbalili jsme se a jeli jsme domů,“ doplňuje historky z turné s úsměvem Matejův kytarista Juraj Oravec.

 

Kdo je Matej Smutný?

Matej Smutný má na kontě EP Van Stories (2021) a album AURA (2022). Jeho singl Dance Dance, který vyšel v červnu letošního roku byl po dobu tří týdnů na 1. místě v největší české hitparádě a z rotací slovenských a českých rádií je dodnes pravidelně slyšet. Jeho hudební zkušenosti v zahraniční jsou bohaté a patří mezi ně i příprava hudby k muzikálu Christmas Carol, které se ujal se svým slovenským kolegou Martinem Harichem. Muzikál měl premiéru v Yorktown stage v státě New Yorku před Vánoci 2021.

 

Na klip Dance Dance se můžete podívat zde:

Matej Smutný – Dance Dance (Official Video)

 

Foto: MediaBase