Detektivní lovestory Zákony vlka se Stanislavem Majerem a Lindou Rybovou

Televize Prima v březnu uvede novou detektivní lovestory Zákony vlka se Stanislavem Majerem a Lindou Rybovou v hlavních rolích. Osmidílný strhující příběh Roberta Geislera a Gabriely Erleové zrežíroval Marek Najbrt. Prima ho divákům nabídne poprvé v sobotu 18. března ve 20.15 hodin. S týdenním předstihem jej budou moci sledovat uživatelé nové videoslužby prima+.

Tajemný příběh se rozkrývá…

Detektivní love story Zákony vlka sleduje příběh někdejšího kriminálníka Roberta, kterého shoda okolností po propuštění z vězení přivede na druhou stranu zákona. Ocitá se v zapadlé vesnici v pohraniční, s níž jej spojuje nejen osudový vztah se Sárou, ale i nedořešené záležitosti z minulosti. Osmidílný strhující příběh Roberta Geislera a Gabriely Erleové zrežíroval Marek Najbrt. V hlavních rolích Stanislav Majer a Linda Rybová.

Dále hrají: Jan Vondráček, Josef Polášek, Kristýna Frejová, Martin Donutil, Martin Myšička, Tomáš Jeřábek a další. V klíčových rolích místních policistů Bureše a Žáčkové se objeví Jan Novotný a Tereza Švejdová.

 

Postavy:

Robert Černý (Stanislav Majer)

Bývalý profesionální zloděj Robert je propuštěn z vězení a začíná nový život. Je bez prostředků a nemá kde bydlet. Rovnou tedy vyráží za svojí bývalou milenkou, a zároveň komplicem Sárou, které se i se vzácným sběratelským šperkem a finanční zálohou za poslední akci, při které byl Robert zatčen, podařilo utéct a skrývá se kdesi v zapadlé obci v pohraničí. Shodou okolností získává identitu policisty, který má právě nastoupit jako nový policejní šéf v zapadlé obci v pohraničí, se kterou Roberta spojuje nejen osudový vztah, ale i nedořešené záležitosti z minulosti…

 

Sára Pokorná (Linda Rybová)

Patnáct let Sára skrývala v zapadlém koutu světa svou lupičskou minulost. Její právě propuštěný komplic a bývalý milenec Robert, který do něj přijel s falešnou identitou policisty, narušuje její pocit bezpečí. Adrenalin, který s ním prožívala, už je dávno pryč, vede nový klidný život a na minulost chce zapomenout. Nikdo ve vesnici netuší, že nenápadná zamlklá manželka starosty, nejmocnějšího muže v okolí, a nový šéf policejní stanice Robert Černý, byli kdysi v podsvětí úspěšní lupiči uměleckých předmětů. Zdá se ale, že vášeň s lety odloučení nevyprchala…

 

Jiří Pokorný (Jan Vondráček)

Sářin manžel, rád se chlubí svojí dokonalou rodinou a dělá vše pro to, aby tak působila. Na první pohled suchar, úspěšný podnikatel, korektní a oblíbený starosta obce, který se stará především o její „blaho“ a umí toho patřičně využít. Vlastní místní pilu, pronajímá jediný penzion ve vesnici a je předseda mysliveckého svazu.

praporčík Zdeněk Bureš (Jan Novotný)

Starší kolega Roberta, zkušený policejní praktik, který někdy těží ze starostova vlivu a tuší jeho nečistou hru, ale snaží se ji přehlížet. Jde mu přece stejně jako jemu o prospěch obce a všech jejích obyvatel. Jeho nový šéf poručík Wilk (Robert) je mu podezřelý. Navíc šéfem policejní stanice se měl stát přece on, nemůže pochopit, kde se stala chyba.

rotná Kamila Žáčková (Tereza Švejdová)

Začínající policistka, snaživá a trochu naivní, čeká na svůj první skutečný případ. Končí dálkové studium policejní akademie a chystá se na závěrečné zkoušky. Bureš se sám pasoval do role jejího vzoru a mentora, má k ní až otcovský vztah, ale ona víc obdivuje jejich nového šéfa.

Klára Pokorná (Eliška Zelenková)

Dcera Sáry a starosty Pokorného. Prochází složitou pubertou, kterou rozjitřuje především její otec. Je pro ni jen maloměstský snaživý trouba. Chtěla by žít jinak než na nudném ospalém venkově, kde se nic neděje. Chtěla by dobrodružství a zážitky.

 

Josef Horák (Josef Polášek)

Starý mládenec, vtipálek, provozovatel penzionu HORAL s jedinou hospodou v obci. Je to místní rodák, který zná »každý kořen a každého kořena« v okolí. Jako hostinský je ve svém živlu, ale zchátralý penzion mu moc neprosperuje, proto se snaží nalákat turisty na všechno možné i nemožné. Poručík Wilk (Robert) je ubytovaný u něj v penzionu a svým způsobem si začínají rozumět.

 

MUDr. Hana Brožková (Kristýna Frejová)

Zkušená místní doktorka, spolupracuje s policejní stanicí jako koroner, jezdí na místo činu. Pracuje jako patoložka v nedalekém městě Vysoký Újezd. Už toho viděla a zažila dost, nějaká mrtvola nebo mord ji jen tak nerozhodí. Se Sárou jsou kamarádky.

Vilém Karas (Martin Myšička)

Překupník s uměním, které získává legální i nelegální cestou. Na poslední loupež historického šperku ve vlastní galerii si Roberta najal právě on. Mocný a bohatý muž, který vyznává heslo, že účel světí prostředky, a je ochoten i zprostředkovaného násilí, aby dostal to, co chce.

 

Vlk samotář

Vlčí samec, který se toulá po okolních hlubokých lesích. Vždy je viděn na stejném místě. Myslivci v čele se starostou Pokorným po něm pasou, jde přece o bezpečnost obce! Ve skutečnosti si ale chtějí užít myslivecký lynč…

EPIZODY:

  1. Při honu na vlka je zastřelen jeden z myslivců. Nejdříve to vypadá jako nehoda, ale později vyplyne, že se jednalo o plánovanou vraždu. Střelec cíl minul a trefil omylem někoho jiného. Následně je stejnou zbraní zastřelen místní podnikatel se dřevem a konkurent nejvlivnějšího muže v okolí starosty Pokorného.

 

  1. V roklině poblíž turistické vyhlídky je ráno nalezeno tělo mladé ženy s roztříštěnou hlavou. Jde o druhou ženu amatérského návrháře skla a majitele neprosperujících skláren, který nedávno zemřel při pravidelném horolezeckém výstupu.

 

  1. Rašeliniště vyplaví zachovalou mrtvolu muže, nikdo ho nepostrádá, nebylo po něm ani vyhlášeno pátrání. Při pitvě se zjistí, že se tělo v bažinách nerozložilo, protože látky obsažené v rašelině organismy konzervují. Jde o dva roky starý případ ztraceného turisty, kterého místní dávali za oběť vlku samotáři.

 

  1. V okolí se začínají ztrácet osobní auta. Zloději jdou najisto, auta mizí beze stopy. Při jedné z krádeží je postřelen svědek. Stopa vede přes místního chalupáře-tipaře za hranice k organizované skupině pašeráků.

  1. V hromadě sena jsou nalezeni otrávení majitelé začínající biofarmy, mladá blogerka a její partner, bývalý ředitel pojišťovny, kteří se nedávno přestěhovali z Prahy, aby žili v souladu s přírodou a o svém novém způsobu života podrobně informovali na svém populárním blogu.

 

  1. V okolních lesích jsou postupně nalezeny části precizně rozřezaného lidského těla. Totožnost mrtvého muže se nedaří zjistit, ale způsob zabití ukazuje na spojitost s místní pilou.

 

  1. Na svazích nejvyššího zalesněného kopce v okolí se krátce po sobě vyskytnou dva požáry. Na spáleništi je nalezeno ohořelé tělo ekologického aktivisty. Vypadá to, že oba požáry byly založeny úmyslně.

 

  1. Cestou ze školy je unesena patnáctiletá starostova dcera. Starosta si myslí, že jde o vydírání a že únosci budou požadovat výkupné, vše je ale jinak…

 

Foto: TV Prima