Deset let od Ztrácíš vychází první koncertní DVD Marka Ztraceného s hvězdnými hosty

Na závěr roku Marek Ztracený připravil pro své příznivce speciální dárek – DVD 10 let od Ztrácíš – Forum Karlín. Jedná se o záznam výročního koncertu z 27. listopadu roku 2017 ve vyprodané hale Forum Karlín, kde zpěvák oslavoval deset úspěšných let na hudební scéně. Na DVD záznamu nechybí největší hity od legendárního Ztrácíš, přes Sex s ex, Léto 95 až po aktuální To se mi líbí. Mimořádnost tohoto koncertu podtrhují také hvězdní hosté. Marta Jandová ve dvou společných nahrávkách Počasí va a sex a samotný Karel Gott. Ten zde společně s klavírním doprovodem Marka Ztraceného zazpíval svůj velký hit t stále mlád.

Foto © Petr Kurečka_2

Nemůžu uvěřit, že je to už rok. Před koncertem jsem tlačil čas, abych už mohl na pódium. Pamatuji si, jak jsem se poprvépodíval do narvané řvoucí haly a uvědomil si, že dnes se odehraje něco výjimečného. No a asi půl minuty nato vybuchly efektně připravené konfety, které ale byly špatně namířené a já se do nich zamotal a nemohl ani hrát na kytaru (smích). Paradoxně to mně i koncertu pomohlo. Tenhle koncert měl spousty poprvé. První takhle velký prostor, první, který se přenášel živě do rádia, první, kde jsme natáčeli DVD,“ popisuje pozadí vzniku zpěvák.

Marek_Ztracený_Foto © Petr Kurečka_1

Podívejte se na upoutávku zde:

https://youtu.be/0DwiNlj-L1c

Krom toho má Ztracený za sebou povedený rok 2018. V červnu vydal nové album Vlastní svět, přijaté jak fanoušky, tak i hudebními publicisty. Pilotní singl Minulost několik týdnů vedl žebříček nejhranějších domácích nahrávek v českých rádiích, a na podzim zpěvák dvakrát vyprodal pražské Roxy a brněnské Sono s koncertními křty.

SU71409.jpg _HD

Nezanedbatelná byla i Markova letní festivalová sezóna. Během ní zahrál naživo nejen své největší hity, ale představil i písničky z nového alba. Na podzim tohoto roku se účastnil projektu Za 100 let, kde se třináct současných domácích hudebních osobností přihlásilo nahrávkou a klipem ke stému výročí vzniku republiky. Nedávno také představil kontroverzní klip k písni To se mi líbí z posledního alba Vlastní svět. Herečka Nikol Štíbrová se v klipu projevila jako vášnivá fanynka, která svůj idol neváhala svléknout a připoutat k posteli.

Foto: Supraphon / Petr Kurečka