David Koller: Na náš první koncert se prodalo dvanáct vstupenek!

Pětice mladých hudebníků z plzeňské skupiny L.A. pokřtila během svého pražské koncertu v Roxy debutové album Papírové nebe. Kmotrem se stal David Koller, bývalý frontman nejúspěšnější české skupiny Lucie, který ví, že začínající kapely nemají na růžích ustláno.


„První koncert mimo Prahu jsme s Lucií odehráli v Plzni, měli jsme tam vystupovat s Jižním pólem. Ti to ale na poslední chvíli odpískali, takže jsme seděli v dodávce a přemýšleli nad tím, co budeme dělat. V repertoáru jsme měli písně na hodinu a vybírali, které zahrajeme dvakrát. Když jsme celí pobledlí přišli do kulturáku, vítala nás uvaděčka a dobrácky uklidňovala: ,Kluci, nebojte, nebude tak zle, je prodaných dvanáct vstupenek.’ Na další koncert už přišlo tři sta lidí a nakonec jsme tam odehráli ty nejlepší koncerty,“ vzpomínal Koller, který CD Papírové nebe pokřtil spolu s jejím producentem Borisem Carloffem.


„Pro křest debutového alba jsme si vybrali Davida Kollera, protože je pro nás nejvýraznější osobností české hudební scény a respektujeme celou jeho tvorbu, která na nás měla od počátků hraní zásadní vliv. Koncerty Lucie pro nás byly prvními velkými živými zážitky,“ přiznal zpěvák L.A. Pavel Houf a s úsměvem dodal: „David k celé akci přistoupil profesionálně a zodpovědně, nejenže nám dal několik dobrých rad, ale přinesl i flašku k pokřtění desky.“

Foto: Tereza Jirková