Ďáblovu milenku Lídu Baarovou uvidí 100 miliónů diváků

Snímek z dílny režiséra Filipa Renče Lída Baarová se dostane do domácnosti 100 milionů lidí po celém světě. Exkluzivní celosvětová práva totiž koupil americký placený poskytovatel filmů Netflix, který jej právě zařadil do své výběrové databáze. Úspěšný český film Netflix uvádí pod názvem Devil’s Mistress, tedy Ďáblova milenka.

Baarova_BD
„Je to velký úspěch nejen pro nás, ale celou českou kinematografii. Vůbec poprvé Netflix zařadil do své celosvětové databáze český film a jsme hrdí, že jde zrovna o naše dítě. Na Lídě Baarové jsme všichni nechali duši,“ uvedl jeden z producentů filmu Fawad Nadri. Snímek o životě hvězdy stříbrného plátna Lídě Baarové slavil divácké úspěchy už od své loňské premiéry. O rok později, 8. ledna 2017, se díky sledovanosti 1,78 miliónu diváků stal nejúspěšnějším distribučním filmem České televize od roku 2004.
„Máme obrovskou radost, a budeme se s našimi dalšími filmovými projekty více zaměřovat na Hollywood,“ prozradil Filip Albrecht, který prodej filmu s Netflixem dohodl. Jednání trvala bezmála rok a otevřela dveře dalším domácím snímkům, které můžou Lídu Baarovou v celosvětovém streamování následovat. Lída Baarová je v nabídce Netflixu k dispozici v originálním znění, s možností anglických titulků.

Baarova
Netflix je aktuálně dostupný v 190 zemích světa. Od ledna 2016 také v Česku a na Slovensku, zatím pouze v angličtině, ale vybrané snímky jsou opatřeny českými titulky (například nový seriál Jane Fondové Grace a Frankie). Netflix měl v dubnu 2017 celosvětově 98 miliónů předplatitelů, a proto je brzy očekáván stomiliontý abonent. K dosažení této historické mety mu zřejmě má dopomoci také »ďáblova milenka« Lída Baarová, o které nedávno vyšel i knižní bestseller nazvaný Lída Baarová stále fascinuje.
Drama Lída Baarová inspirované životem naší nejslavnější herečky s Táňou Pauhofouvou v hlavní roli je s celkovým počtem 403 576 diváků nejnavštěvovanějším filmem prvního pololetí roku 2016. Z domácí filmové tvorby ji v celoroční návštěvnosti předstihl jenom Anděl Páně 2.

Foto: Film Lída Baarová, Nakladatelství MV knihy