Cukrářka Mirka van Gils Slavíková čeká na chlapa: Já bych mu pekla jak o život

Pozvání do televizní Show Jana Krause přijala cukrářka Mirka van Gils Slavíková. Kromě toho, že je Mirka špičkovou cukrářkou, má za sebou také zajímavý a dobrodružný život.

„V roce 1989 jsem odjela do Německa,“ začíná své vyprávění, „kde jsem pracovala v pekárně a cukrárně, kroutila jsem tam preclíky. Z Německa jsem šla do jižní Afriky. Původně jsem chtěla do Brazílie, ale ta nám neklapla. V Jihoafrické republice jsem měla okamžitě zaměstnání, protože se tam dalo odjet pouze s tím, že měl člověk zajištěné místo. Měli jsme s manželem umístěnku v jednom velkém luxusním hotelu. On byl kuchař, já cukrářka, takže jsme měli okamžitě práci. Tam jsem byla zhruba čtyři a půl roku. V té době to pro mě bylo asi nejkrásnější období.“ Následovala sedmnáct tisíc kilometrů dlouhá, romantická cesta autem z Johannesburgu do Plzně napříč východní částí Afriky a Arabským poloostrovem. A navíc s novým partnerem. „To jsme jeli asi dva měsíce,“ vzpomíná.

Pak přišla cesta do Ameriky – nejdříve žili v Kalifornii, následně v Oregonu, kde pekli české perníky. „Když jsem tam začala dělat zdobené perníky, mohli mi lidé utrhat ruce,“ připomíná si slibně se rozvíjející kariéru, kterou dobrovolně utnula z osobních důvodů, a vrátila se zpět do Česka. Svoji neuvěřitelnou, úspěšnou kariéru v oboru cukrářství tak stačí prokládat i bouřlivým osobním životem. „Já se tak vznáším a stále věřím, že ještě přijde TEN MUŽ,“ svěřuje paní Mirka. „Já bych mu pekla jak o život,“ dodává.

 

Foto: TV Prima