Co to má Desdemona Anna Slováčková na sobě?

Kostýmy do připravovaného muzikálu Janka Ledeckého Iago, s premiérou 21. září v pražském Divadle Hybernia, navrhuje Beata Rajská. K té do butiku přišla na druhou kostýmní konzultaci Anna Slováčková, která ztvární Desdemonu.

DSC9179

Beata Rajská se maximálně snaží, aby ženskost, která je typická pro její tvorbu, byla viditelná i na kostýmech jednotlivých postav. Diskuse o kostýmech se odehrávala jako videokonference a hlavní slovo měl americký režisér Johnson. Po dvou a půl hodině diskusí bylo jasné, jak by asi kostýmy měly vypadat. Každá herečka bude mít několik převleků a tak i včetně company a alternací se počet kostýmů vyšplhal na více než sedmdesát.

Anička Slováčková Desdemona DSC9159

Jaké je specifikum divadelních kostýmů nám prozradila Rajská: „Do výroby jsem zapojila větší část dílny a musím říct, že malinko bojujeme. Zatím co v naší tvorbě převládají krejčovské finessy a fajnovosti, tady to je i o velké pevnosti a třeba o způsobu převlékání. Na jevišti se často počítají minuty,“ a pokračovala o tvorbě: „U Desdemony jsme pojmenovali její noční košilku jako »umírající« a hned je každému jasné, o jakou scénu půjde.“ vyzradila návrhářka Beata Rajská.

4 Beata bere míru _DSC9706

Rychlé léto díky spoustě práce zažívá Anna Slováčková, o své roli Desdemony zatím ví pouze to, co je známé všem, kteří znají původní drama od Shakespeara. Je zvědavá, co zajímavého vytvořil autor Janek Ledecký a s čím novým přijde režisér nové inscenace. To vše by mělo být jasné v nejbližších dnech, kdy se v Divadle Hybernia uskuteční první čtená zkouška.

1 zašpendlíme délku DSC9235

Anna, která nyní jde po úspěchu televizní Tváře z role do role, nám sdělila: „Role Desdemony byla jasná od začátku, je to dramatická role, která skončí tak pochmurně, ale vzala jsem ji s obrovskou chutí i díky tomu, že vím, kolik mých přátel a kolegů je již v muzikálu obsazeno. Také jsem viděla představení Iaga. Hudba je krásná a zvláště party Othella a Desdemony mě uchvátili. Bylo pro mě překvapením, že kostýmy navrhuje Beata. Moje máma má od ní nejedny šaty a vždy si je pochvalovala a nosila s velkou úctou. Určitě jí nebudu do tvorby mluvit. Těším se, až si šaty od ní budu moci obléknout.“ řekla na zkoušce Anna Slováčková. V rolích Desdemony alternují také Lucie Černíková a Dominika Richterová.

DSC9376

 

Foto: Archív Muzikál Iago