Co na sebe prozradily krásky z Hlavních zpráv TV Barrandov?

TV Barrandov vysílá každý den v 18.30 hodin Hlavní zprávy. Nechybí v nich ani zajímavé reportáže ze světa showbyznysu, které natáčejí tři krásky – Mirka Dvořáková (vlevo), Tereza Jemelíková a Eva Skalická (vpravo). Všechny tři zároveň v Hlavních zprávách hlásí i počasí čímž se zařadily mezi naše nejkrásnější rosničky. A my jsme se je pro vás rozhodli malinko vyzpovídat…Kdy jste se narodily?
Mirka Dvořáková:
Okolo roku 1994 nebo, že by to bylo 1974, teď nevím.
Tereza Jemelíková: 15. května 1983.
Eva Skalická: Věk nehraje roli. Cítím se být ženou v nejlepším věku.

Jste vdané nebo u vás mají vaši fanoušci a ctitelé šanci?
Mirka Dvořáková?
Jsem šťastně zasnoubená.
Tereza Jemelíková: Svobodná, ale šťastně zadaná.
Eva Skalická: Vdaná.

Co jste dělaly v médiích než jste se staly hvezdami Hlavních zpráv TV Barrandov?
Mirka Dvořáková:
Šest let jsem psala jako redaktorka o showbyznysu v týdeníku pro ženy Jackie, krátce jsem pracovala jako reportérka showbyznysu pro internetový server Stream a poté jsem působila jako reportérka showbyznysu v pořadu Prominenti v TV Barrandov, kde působím od samého počátku vzniku této televize.
Tereza Jemelíková: SUŠG Jihlava, Lingua Olomouc. Dva a půl roku jsem pracovala jako reportérka ve videozpravodajství šoubizu v ČTK, poté tři roky jako reportérka VIP zpráv TV Prima a nyní jsem reportérka Hlavních zpráv na TV Barrandov.
Eva Skalická: Mám středoškolské vzdělání s maturitou a dvacet let praxe v showbysnysu – jako zpěvačka a moderátorka. Od dětství jsem toužila být součástí tohoto světa.

Co vás na reportážích nejvíc baví?
Mirka Dvořáková:
Různorodost – ať už prostředí, témat, ale i lidí, ke kterým bych se jinak nikdy nedostala a baví mě pronikat do jejich soukromí.
Tereza Jemelíková: Na reportážích mě baví asi úplně všechno. Setkání se zajímavými lidmi, ale i následná tvorba reportáže a střih se střihačem, během kterého mám možnost se kreativně »vyřádit«. Baví mě dělat reportáže jak s nadsázkou, ale i takzvané »aktuálky«. Někdy to je pořádný adrenalin.
Eva Skalická: Stále se dozvídám něco nového. Každý člověk mne něčím obohacuje a konkrétně u zpravodajství jde i o adrenalin, který mě baví.

Kdo z rodiny je vaším nejpřísnějším kritikem?
Mirka Dvořáková:
Určitě můj přítel a otec.
Tereza Jemelíková: To je těžká otázka. Celá rodina mě podporuje. Je to divné, ale mám ten dojem, že jsem od nich ještě žádnou kritiku nezaznamenala!!! Tím ale nechci říct, že nemám na sobě co zlepšovat. Vždycky je dobré na sobě pracovat.
Eva Skalická: Manžel! A tak to má být. Občas ale i diváci, které taktéž respektuji.

Jaká vaše reportáž pro vás byla nejzajímavější a proč?
Mirka Dvořáková:
Hned několik – například, když jsem byla součástí investigativního týmu, který hledal tajnou vilu tehdejšího premiéra ČR Mirka Topolánka v Toskánsku,nebo nedávno reportáž s Johnem Travoltou na festivalu v Karlových Varech.
Tereza Jemelíková: Myslím, že se nedá mluvit o jedné reportáži. Každá má něco do sebe. Velkou poctou ale pro mě bylo třeba natáčení v New Yorku na fashion weeku, na červeném koberci při premiérách filmu Avengers a Mocný vládce Oz, kde jsem se setkala třeba s Robertem Downeym, Jamesem Francem, Rachel Weisz nebo třeba Michelle Williams. Díky natáčení s Jankem Ledeckým v Tokiu jsem si splnila sen podívat se do Japonska. V poslední době mi ale největší radost udělal rozhovor s Johnem Travoltou. Vždycky mi přišlo neprofesionální fotit se se známými osobnostmi. Tentokrát to bylo ale úplně poprvé, kdy jsem to porušila a poprosila o společnou fotografii. Co se reportáží obecně týká, vždycky mě nejvíc potěší, když se mi povede něco exkluzivního, co jiná, konkurenční televize nemá. Nepotřebuju doma dobíjet baterky. Dobíjí mě radost z mojí dobře odvedené práce.
Eva Skalická: Ta úplně první s charizmatickým hercem Jurajem Kukurou, který byl galantní a pro mne to byla první zajímavá zkušenost plná euforie a očekávání. A pak vždy ta poslední reportáž, jenž mne posouvá o krůček dál. Pokud mám být konkrétní, byla pro mne čest se například setkat s režisérem Vojtěchem Jasným. Je to moudrý člověk a anděl. Ale věřím, že takových vzácných setkání bude ještě hodně a bylo, například s mistrem Karlem Gottem nebo herečkou Ivou Janžurovou. Nesmírně si toho vážím.

Foto: TV Barrandov