Chantal Poullain poklábosila s Catherine Cussetovou

Významná francouzská spisovatelka Catherine Cussetová, autorka knihy Skvělá budoucnost, navštívila Českou republiku. Pozvalo ji k nám Nakladatelství Jota a Francouzský institut v Praze a v rámci její návštěvy proběhlo hned několik zajímavých akcí. Nechybělo ani setkání s bývalou manželkou Bolka Polívky, francouzskou herečkou Chantal Poullain.


Jako první se uskutečnilo autorské čtení a setkání veřejnosti s autorkou v Café 35 ve Francouzském institutu v Praze. Poté Catherine Cussetová společně ze zástupci Nakladatelství Jota a Francouzského institutu povečeřela s francouzským velvyslancem Pierrem Lévym.
Druhý den se setkala se studenty Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a v odpoledních hodinách slavnostně pokřtila české vydání knihy Skvělá budoucnost v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Večer pak na vlastní přání zavítala do Státní opery Praha na představení La Traviata.


Třetí den své návštěvy u nás zamířila autorka do Brna, kde se opět setkala se studenty, tentokrát z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Neopomněla navštívit také sídlo Nakladatelství Jota v Brně. Odpoledne pak proběhl křest českého vydání její knihy, tentokrát v knihkupectví Academia na náměstí Svobody. Brněnský křest byl zároveň zahajovací akcí festivalu Bonjour Brno 2011, který každoročně pořádá Alliance française Brno. Kmotrou českého vydání knihy Skvělá budoucnost byla herečka Chantal Poullain, s níž si autorka velmi porozuměla, takže již po pár hodinách působily jako dobré přítelkyně.

 

Foto: Nakladatelství Jota