Bronzový Slavík Michal David je nejen zlatý, ale už i bestseller!

Michal David zážívá neuvěřitelně úspěšný rok! Vše začalo již loni, kdy získal cenu TýTý 2010 a stal se tak nejoblíbenějším zpěvákem televizních obrazovek a porazil i dlouholetého vítěze TýTý Karla Gotta. V letošním roce zabodoval v Českém slavíku, jeho Megatour po sportovních halách je vyprodané a skvěle se prodává nejen Michalovo novinkové album Čas vítězství, ale i kniha Hvězdy popu, které jsme milovali v níž má celou kapitolu.


Bronzového Českého slavíka získal Michal David před několika dny. Málokdo si ovšem uvědomil, že už před třiceti lety, tedy v roce 1981, byl v předchůdci této ankety popularity nazvané Zlatý slavík stříbrný. Velmi úspěšná kariéra Michala Davida trvá již neuvěřitelných třicet let. A v letošním roce se mu daří stejně, jako před třiceti lety, kdy dosáhl prvního vrcholu jako dívčí idol a mladý pěvecký talent skupiny Kroky Františka Janečka. Od té doby vydal úspěšný zpěvák, skladatel a hitmaker desítky alb, kterých se prodalo přes milion a půl, složil hudbu k několika filmům i muzikálům a napsal desítky úspěšných hitů nejen pro sebe, ale i pro naše přední zpěváky včetně Karla Gotta a Lucie Bílé.


Novinkové album Michala Davida nazvané Čas vítězství vyšlo ve druhé polovině října a již je zlaté! Po dlouhých devíti letech tak přišel nekorunovaný král českých hitmakerů s novým studiovým albem. Jeho vydání předznamenal stejnojmenný letní hit, na který navázal neméně úspěšný singlový duet s Lucií Vondráčkovou Byla to láska, podpořený skvělým videoklipem. Na nové desce zůstává vše pro Michala Davida tak typické: silné a zpěvné melodie a text, který si po druhém refrénu začnete zpívat spolu s ním. Třešničkou na dortu je pak závěrečný dvanáctiminutový taneční Megamix, spojující do jednolitého „disko-monolitu“ průřez Michalovými hity!


„Měl jsem hodně práce, věnoval jsem se hlavně muzikálům a když píšete takhle velké projekty, které mají dvě a půl hodiny, tak vám už nezbývá místo na vydání cédéčka. Člověk nemá takovou kapacitu autorské kreativity, aby byl dobrý muzikál i písničková deska. V posledních letech jsem vydal několik výběrů a loni vyšel na CD i DVD koncert k mým padesátinám, který jsem měl v O2 Aréně. Čas na novinkové album přišel až nyní,“ přiznává Michal David, proč mu vydání novinkového alba trvalo dlouhých devět let.
Na cédéčko Čas vítězství navázalo Michalovo koncertní Megatour po vyprodaných sportovních halách, které viděly desítky tisíc lidí. Celé Megatour bude zakončeno dvěma po sobě jdoucími koncerty ve velkém sále legendární pražské Lucerny 21. a 22. prosince. A oba koncerty už jsou vyprodány! „V Lucerně mám jako hosty Richi e Povery a nebudou chybět ani Damichi, kteří se mnou jeli celé Megatour. Turné bylo hodně soudobě zpracované, co se týká techniky, světel i zvuku. S diskžokejem Martinem Hájkem jsme vybrali úplně nový sound. Martin byl na koncertech jako DJ docela dominantní a pracoval s lidmi. Udělali jsme koncerty tak, jak je dnes dělá Madonna nebo Lady Gaga, které mají taky diskžokeje, jenž diváky pořádně rozjede,“ říká k Megatour Michal David.


Velký úspěch má i kniha Hvězdy popu, které jsme milovali v níž Michal vypráví svůj životní i umělecký příběh spolu s dalšími šesti zpěváky. Kniha se prodává nejen v knihkupectvích, ale i v trafikách a za necelé dva týdny od vydání se stala bestsellerem. „Bestsellerem se stává knížka když dovrší deset tisíc prodaných kusů. Hvězdy popu, které jsme milovali se zatím podle mých informací prodalo dvanáct tisíc kusů. Hlavní zásluhu na tom má popularita zpěváků v čele s Michalem Davidem, kteří v knize velmi otevřeně vyprávějí o svém životě a taky tisíce trafiky, v nichž se prodává,“ pochvaluje si Petr Prchal, jenž knihu vydal. „A kdo ji ještě nemá, ať rychle utíká do nejbližší trafiky, protože v ní knížka bude k mání za pouhých 99 korun pouze do Vánoc,“ dodal se smíchem nakladatel Petr Prchal.
A co považuje za svůj největší životní úspěch sám Michal David? „Těžko říct. Pro mě je třeba velký úspěch, že jsem třicet let v showbyznysu a že moje písničky, které byly slavné před pětadvaceti lety, jsou slavné i dnes. A že na moje koncerty chodí šestileté děti, umí texty písniček a zpívají si je se mnou stejně jako jejich rodiče a prarodiče. Rádius mého publika je obrovský, několikagenerační a to je asi největší úspěch, který jsem zaznamenal.“

Více infa: www.michaldavid.cz , www.hvezdypopu.cz

Foto: Nakladatelství Prchal, Sony Music