Borhyová a Hrdlička přinesli nemocným dětem tři čtvrtě milionu

Druhý ročník běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour měl za cíl dvě věci: zvednout Česko z gauče a přispět nejen ke zdraví účastníků, ale i dětí, které jsou hospitalizované na Dětském kardiocentru FN v Motole. Úkolem, který si pořadatelé závodů na začátku stanovili, bylo vybrat minimálně 300 000 korun právě pro oddělení, jež se zabývá diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév. Nakonec se podařilo vybrat více než dvojnásobek, a tak na konto Dětského kardiocentra putuje částka 750 000 korun.


Díky více než 7 000 běžcům, kteří se do jednotlivých závodů zapojili, tak z rukou moderátorů TV Nova Lucie Borhyové, Reye Korantenga, Michala Hrdličky, zpěvačky Kristiny, sportovců Davida Svobody a Mirky Knapkové a zástupců České pojišťovny v čele s předsedou představenstva panem Lucianem Cirinou putoval šek řediteli nemocnice JUDr. Ing. Miloslavovi Ludvíkovi, MBA.


„Nestává se často, že by tak vysokou sumu věnoval nemocnici jeden projekt. Za akce, jako je RunTour, jsme nesmírně vděčni, především proto, že mají smysl. Člověk si zasportuje a navíc má i dobrý pocit, že udělal něco prospěšného. Chci všem, kteří se ho účastní moc poděkovat,“ uvedl Ludvík. „Jsem moc ráda, když mohu takovou věc podpořit, účastním se více podobných projektů. Vidět děti, které tráví čas na lůžku místo pobíháním venku, mě opravdu dojímá, hlavně proto, že sama mám malého syna. Pevně věřím, že se zdejším lékařům podaří jejich srdíčka co nejdříve uzdravit,“ dodala Lucie Borhyová.


Na startovní čáru poslední etapy běžeckých závodů, která se uskuteční již tuto sobotu 5. října na pražské Ladronce a, jejíž registrace je již pozastavená, se tradičně postaví olympijský vítěz David Svoboda se svým dvojčetem Tomášem a skifařka Miroslava Knapková. „Spolupráce s profesionálními sportovci a vítězi olympiády si velmi vážíme. I díky nim se nám daří pořád něco vylepšovat a věříme, že přitahují zájem amatérských sportovců, kteří si s nimi chtějí poměřit své síly. I proto vybíráme stále větší částky na charitativní účely,“ uvedl ředitel závodu Milan Beneš.


Svá želízka v ohni do ostrého závodu nasadí i hlavní mediální partner TV Nova, jejíž tým bude reprezentovat Dana Batulková, Petra Svoboda, Jana Marečková, Berenika Kohoutová, Emma Smetana, Ladislav Hruška, Inna Puhajková, Dalibor Gondík a další. Přijďte se osobně přesvědčit, jak si všichni povedou a vyběhněte za svou výzvou i vy!

Foto: RunTour