Ben Cristovao má nový objev! A je to chlap!

Ben Cristovao si zahrává s konkurencí! Místo aby si čtyřiadvacetiletý zpěvák ostražitě hlídal své těžce vydobyté místo na výsluní českého šoubyznysu, bez váhání se rozhodl pomoct svému úhlavnímu nepříteli. Teprve devatenáctiletý Voxel má přitom všechny předpoklady pro to stát se novým idolem – je pohledný, sympatický, talentovaný a má slibně našlápnuto. Jeho první singl V síti už nasadilo do svého playlistu nejposlouchanější české rádio pro mladé Evropa 2.


Ben Cristovao má evidentně pro strach uděláno. Musí mít! Jak jinak si totiž vysvětlit, že zpěvák nezištně pomáhá svému konkurentovi Voxelovi, a ještě s ním natočil videoklip, ve kterém se sotva mihne?! „Každý děláme jinou muziku, nebojím se, že bychom se přetahovali o fanoušky. A i kdyby, zdravá konkurence člověka motivuje k lepším výkonům,“ vysvětluje Ben, který si s vycházející hvězdou překvapivě nestřihl duet, ale ujal se umělecké režie videoklipu k singlu V síti.


„Nebyl to můj první režijní počin, společně s Tomášem Kasalem už jsem dělal své dva poslední klipy k duetu Chci a Put it on me. Tenhle byl ale unikátní tím, že byla použita 3D voxelová grafika, se kterou v Česku zatím nikdo nepracoval. Viděl jsem to zatím jen u Black Eyed Peas,“ dodává Ben. Toho s Voxelem spojuje víc než jen touha rozvířit stojaté vody české hudební scény a dokázat, že pop nemusí být jednotvárný a bezduchý. Oba zpěváci se potkali v první řadě pěvecké reality show Česko Slovenská SuperStar. A zatímco Ben skončil v Top10, Voxel to dotáhl »jen« do nejlepší čtyřicítky. To, že před ním brány finále zůstaly zavřené, ho ale neodradilo a rozhodl se prosadit vlastní cestou.


„Mám radost, když můžu dělat s někým, kdo má víc zkušeností, kdo se umí v této branži pohybovat. Tak si říkám, proč by měli interpreti brát jeden druhého jako rivaly, proč by si nemohli víc vzájemně vypomáhat? Připadá mi hloupé bojovat o to, kdo je lepší, úspěšnější. Proto jsem rád, za to, že mi Ben »helpnul« a doufám, že budu mít příležitost mu to oplatit,“ dodává Voxel, jehož debutové album vyjde ve vydavatelství Championship Music na jaře 2012.

Foto: Championship Music