Barvy léta

 

Jak září barvy léta? Jak vibrují a voní? Voní po tropickém ovoci nebo po vyzrálých lesních plodech? Voní po moři, tyrkysových lagunách a rozehřátém písku nebo po rozkvetlých horských lukách plných pestrobarevných květů? Voní po proudu řeky s oblázky nebo koupališti s parádní klouzačkou?

Barvy léta prostě voní, září a vibrují a to ať už jsme právě kdekoli. Kdy jindy strávíme tolik času venku v přírodě, na zahradě, v parcích, v ulicích. Kdy jindy zažijeme nespočet milých setkání a okamžiků s lidmi, kteří jsou nám blízcí nebo kteří jsou naladěni stejně jako my.

Léto je prostě úžasné! Čas prázdnin, pohody, aktivit a prvních lásek… Čas volna, nečekaných zážitků a možností. Čas parných letních dnů, soumraků a nocí s nebem plným hvězd. Prostě skvělý čas, který nám dodá energii na další dlouhé měsíce.

Myslím, že jen málokdo nerad vzpomíná na léto, i když i během roku se toho děje hodně. Léto je však něčím výjimečné. Barvy v něm září jinak. Jakoby věděly čím vykouzlit trochu romantiky, jakoby věděly, že pokud se dotknou vašeho srdce, vše kolem se propojí a vy záříte s nimi. Záříte pro ně, pro sebe i pro ostatní, stejně tak jako ony září pro vás. Je to symbióza, hra, souznění…

Já osobně vzpomínám na každé léto moc ráda, protože právě během této doby se mi z nějakého důvodu vybaví ty nejkrásnější vzpomínky. To pak se špetkou nostalgie, přivřenýma očima a srdcem na dlani sním a říkám si, jak skvělý čas to byl.

Ani na letošní léto jistě jen tak nezapomenu. Minulý týden jsem prožila několik nezapomenutelných dnů na mezinárodním festivalu Colours of Ostrava, který stál po všech stránkách za to! V ČEZ Family parku jsem vedla Skřítkovské dílničky jako autorka knihy Skřítkové. Bylo až neskutečné vidět kolik šťastných dětí a milých rodičů k nám s chutí zavítalo. Jak nádherné bylo sledovat rozzářené oči dětí snad všech věkových skupin při tvoření, malování kamínků, barevných obrázků, dětských vitráží, přáníček, záložek do knížky. Sledovat jejich úžasnou zručnost, nadšení a radost při vyrábění náramků, náhrdelníků, přívěsků z pestrobarevných korálků a přírodních materiálů. Kolik nádherných milých dárečků dle vlastní fantazie si děti vytvořily, občas také společně s rodiči a skřítky, kteří na vše dohlíželi, pro své kamarády, babičky, tety, sourozence nebo ostatní příbuzné. Kolik radosti, štěstí, hezkých okamžiků a barev léta jsme společně vytvořili a prožili.

Za tento krásný a nezapomenutelný čas jsem velmi vděčná. Vážím si příležitosti každého takového setkání s milými lidmi, kdy vidím radost, pohodu a štěstí ve tvářích ostatních. Teprve potom s úsměvy od srdce se barvy léta naplno rozzáří. A je úplně jedno zda je to u moře nebo u rybníka, v lese nebo na horách, na koupališti nebo třeba na tak mimořádném festivalu jakým je Colours of Ostrava, který opět zazářil v celém svém barevném spektru.

Léto je prostě fajn! Lidé se nadšeně setkávají, prohodí pár slov, usmějí se a jsou veselí. Vzniknou nová přátelství, nová nadšení pro společnou věc a také nové vzpomínky. Vzpomínky na okamžiky kdy vám bylo fajn. Vzpomínky na barvy léta…

P.S.: Děkuji agentuře Jinálek a Ája za příležitost být součástí ČEZ Family parku, Colours of Ostrava a součástí slovy tak nepopsatelných okamžiků společného tvoření barev letošního léta. Děkuji také všem dětem, návštěvníkům, lidem, kteří podpořili Projekt Skřítkové zakoupením knihy, obsluze stánku Skřítkovské dílničky a úžasným hostům – Gabriele Markové, Lucii Vysloužilové, Janě Havranové, hudebníkovi Elias Bardon, Michalu Stulíkovi z kapely Mirai a Tomovi Brůžkovi a Tomíkovi mladšímu. BEZ VÁS VŠECH BY BARVY NEZÁŘILY! J

O autorce:

Jana M. Brůžková je obyčejná usměvavá holka z Valašska, motivační koučka osobního rozvoje a také spisovatelka, kterou však v životě potkalo mnohé. Třeba i to, že ji před léty lékaři diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin ve druhém měsíci těhotenství. Jana se rozhodla bojovat a svůj boj se zákeřnou nemocí vyhrát. V průběhu nemoci porodila zdravého syna a teprve poté podstoupila razantní léčbu. V posteli – vleže, na oddělení JIP FN Ostrava Poruba – začala psát do svého zápisníku v tvrdých deskách pro svého syna knihu, pohádkový příběh Skřítkové. Knihu se jí podařilo dopsat do konce a ona se uzdravila. Nedávno tento pohádkový příběh vydala, část výtisků věnovala prostřednictvím Oddělení dětské hematologie a hematoonkologie FN Ostrava a sdružení Haima Ostrava z.s., onkologicky či jinak vážně nemocným dětem a zbývající část knih je v prodeji. Část zisku z jejich prodeje podpoří onkologicky či jinak vážně nemocné děti tohoto oddělení.

Knihu Skřítkové můžete zakoupit v knihkupectvích nebo u Jany M. Brůžkové

(i s věnováním) na e-mailové adrese: JMBruzkova@gmail.com

 

Více infa: www.projektskritkove.cz

 

Facebook: https://www.facebook.com/jmbruzkova?ref=br_rs

 

Foto: Jana M. Brůžková