Barbora Poláková proměnila vysílání na Instagramu v klip

Oblíbená česká zpěvačka Barbora Poláková se opět postarala o senzaci. Nový klip k písni 2-8-5 totiž v půlce září vysílala živě na Instagramu. Do natáčení, které probíhalo na jeden záběr na mobilní telefon, se zapojili její kamarádi i známí youtubeři a influenceři. Sestřih všech jejich záběrů je ode dneška k vidění ve speciálním videu na Youtube.

Foto (C) Ksana Fedorova (Barbora Poláková, Koki, Duhovka, Pavel Liška) mail

Po cenou České hudební akademie Anděl 2018 ověnčeném videu k prvnímu singlu Po válce z alba ZE.MĚ natočeném pozpátku je klip k písni 2-8-5 dalším originálním počinem Polákové a jejího týmu. Živě vysílaný klip na jeden záběr je totiž novinkou nejen na české hudební scéně. Na scénáři a režii se Barbora Poláková podílela s Jakubem Machalou a jelikož vše natáčela na svůj telefon, byla i kameramanem. „Největší nervy jsem měla z toho, abych nepokazila záběr. Měla jsem přesný timing na každého, aby mi to vycházelo správně na refrény. A bála jsem se, že někoho nezaberu přesně. A ono to potom všechno vyšlo. Byla to euforie,“ popisuje autorka.

Foto (C) Tomáš Třeštík mail_1

Na tvorbě videa participovala celá řada zpěvaččiných přátel (Pavel Liška, Jan Revai, Jiří Zeman, Petra Nesvačilová, Hana Vágnerová, Marie Štípková či Markéta Frösslová), ale i známí čeští youtubeři a influenceři (Shopaholic Nicol, Pedro, MenT, FattyPillow, Tary aj.), kteří v různých situacích přibližují svět sociálních sítí. Poláková pak prostřednictvím svého telefonu jednotlivými scénami diváka provádí. „Jedním z nejtěžších úkolů bylo vymyslet, jak zapojit a synchronizovat zvuk. Měla jsem na sobě přidělanou jednu krabičku s odposlechem do uší a druhou spojenou s mobilem. Tam vedl kabel, který nejde běžně pořídit. Bylo to složité vyrobit. Našemu zvukaři Jaromíru Čížkovi to trvalo týden. Je to borec,” komentuje zpěvačka.

Foto (C) Tomáš Třeštík mail_2

Během čtyřiadvaceti hodin shlédlo klip v instastories sedmdesát tisíc lidí. Video na IG TV Polákové vidělo prozatím téměř padesát tisíc lidí, na Facebooku měl pak příspěvek dosah až půl milionu sledovatelů. Kromě hlavní protagonistky však natáčení klipu svým pohledem zaznamenávala také většina zúčastněných, čímž se pavučina shlédnutí neustále šíří. Sestřih záběrů od zhruba padesátky lidí tak vytvořil unikátní dílo, které zveřejnila Poláková dnes ráno na YouTube.

Foto © Ksana Fedorova (Bára a Pavel Cejnar) mail

Děj videoklipu a způsob jeho zpracování však nejsou náhodné. Korespondují s tématem písně 2-8-5, která hledá odpověď na otázku, kolik potřebuje mít člověk na sociálních sítích přátel či sledujících, aby byl šťastný. „Přemýšlela jsem nad tím, proč a kolik ideálních světů chceme vlastně sledovat. A co to s námi dělá. Kromě inspirace, kterou Instagram bezesporu je, to jsou i pocity chtění a vlastní méněcennosti. Píseň komentuje tenhle svět, který je všude kolem mne. Není to kritika a není to oslava. Je to čistě komentář. Jsem šťastná, že vyšel zamrzlý záběr na puberťáky sedící na gauči, jak koukaj do mobilů. Je to pro mne silný obraz,” uzavírá Poláková.

SU6389-2_mail

Sestřih záběrů je k vidění ve speciálním videu na Youtube zde:

 https://youtu.be/ys8VwzeG3SI

 

Foto: Supraphon / Ksana Fedorova, Tomáš Třeštík