Bára Kodetová doprovodila dceru Violetku k zápisu do první třídy

Bára Kodetová je nejen herečkou, ale především také vzornou maminkou. Společně s partnerem, houslistou Pavlem Šporclem vychovávají tři dcery, které, jak sama přiznává, jí dávají občas pořádně zabrat. Pětiletou Violetku společně s nejmladší Sophinkou nedávno Bára doprovodila k zápisu do 1. třídy Fakultní základní školy s rozšířenou hudební výukou v ulici Umělecká na Praze 7. Jelikož nejstarší dcera Lily už školu navštěvuje, Violetka od ní dobře ví, co ji čeká, a tak nezanedbává žádné přípravy a obě se na nové zážitky těší.


„Malá Violetka je velmi nadané dítě. Hudební talent, který, jak se zdá, zdědila především po svém otci, se u ní začal projevovat už od dvou let, kdy začala brnkat na klavír a od tří let chodila do hodin houslí. Díky tomu bude také navštěvovat základní školu s rozšířenou hudební výchovou, kde bude svůj talent nadále rozvíjet,“ prozradila Bára.


S hudebním talentem se u Violetky projevuje touha po poznání i učit se novým věcem. S předškolní přípravou holčičce pomáhá její babička, která je sama učitelkou. Společně řeší různé úkoly, učí se písmenka, hláskují a počítají. „Má nejstarší dcera, dvanáctiletá Lily, tyto přípravy sleduje s lehkým opovržením malé puberťačky a občas je u nás pěkně veselo,“ dodává Bára, která se jako správná maminka poohlíží po správné školní výbavě.


Violetka se do školy velmi těší a jako správná parádnice řeší, jak bude její aktovka vypadat. „Nebylo zrovna jednoduché trefit se Violetce do vkusu, momentálně na plné čáře vyhrává červený batoh s puntíky od českého výrobce Topgal, který je i díky svým reflexním prvkům velmi bezpečný a má pevná, anatomicky tvarovaná záda, což je zase důležité pro mě,“ uvedla Bára Kodetová.


Sama Bára ale na školu nevzpomíná úplně nejraději. Díky minulému režimu to jako dítě neměla úplně jednoduché, ale dokázala se s tím poprat a šla si tvrdě za svým cílem. Svůj velký dětský sen být herečkou si Bára už splnila. „Důležité je, aby holky do školy chodily s nadšením a šly si za svým dětským snem, který se jim jednoho dne určitě splní, tak jako mně. Vždy samozřejmě záleží na osobnosti učitele a s jakým cílem k dítěti přistupuje. Svým dcerám teď nejvíce přeji báječné učitele a samozřejmě aby byly šťastné a úspěšné v tom oboru, který si jednoho dne vyberou,“ dodává s úsměvem Bára Kodetová.

Foto: Topgal