Bára Basiková: Původně jsem album Nadi Válové produkovat nechtěla

Hosty televizní Show Jana Krause byly zpěvačky Bára Basiková a Naďa Válová, dámy, které spojuje nejen láska k muzice, ale také album Černá, pod nějž se Bára, známá jako zpěvačka, tentokráte podepsala jako producentka.

Původně jsem to nechtěla produkovat, já jsem jen chtěla, aby měla Naďa desku,“ upřesňuje Bára Basiková, „protože ještě žádnou neměla, ačkoliv má spoustu pěveckých zkušeností a skvěle zpívá. A tak dlouho jsem chodila otravovat do jedné vydavatelské firmy, až mi řekli, že tedy ano, a ať si to produkuju.“ Album je tedy na světě a Jan Kraus ho dostane jako dárek. Přestože okouzlila hudební profesionály a dokonce i účinkovala v muzikálech, musela Naďa i nadále zůstat věrná své původní profesi a pracovala jako servírka v hospodě v Českých Budějovic i v několika pražských.

Zpívám od roku 2005, co jsem byla o dvě esemesky od finále v jedné hudební soutěži,“ říká Naďa, které si právě díky této soutěži všimli Petr Hapka a Michal Horáček. Okouzlil je její šansonový projev, kdy bývá srovnávána s Evou Olmerovou či Hanou Hegerovou, a Michal Horáček pro ni začal psát texty. Ostatně i písničky na zmiňovaném albu jsou otextovány od něj. Nyní má Naďa podle Bářiných slov i skvělého manažera. „Já jsem čekala na takovýhle management mnoho let,“ vyznává se Naďa, „a můj manažer dělá všechno pro to, abych do té hospody už opravdu nemusela, a tak poprvé v životě – od letošního června – jenom zpívám.“

Žije ovšem nadále i se svou rodinou v jedné vesnici u Českých Budějovic a pokouší se trochu hospodařit. „Já bych hrozně ráda, ale bohužel jsem špatný mičurin, nic mi neroste, snad jen skalka se mi daří,“ dodává se smíchem bývalá servírka, která se ze své zkušenosti domnívá, že hospodští štamgasti jsou stejní a vedou stejné řeči, ať jsou z Prahy, nebo z vesnice.

Foto: TV Prima