Apocalyptica vyprodala dva pražské koncerty a chce přidat třetí, nedělní rockové matiné!

Finská rocková skupina Apocalyptica vyprodala druhý pražský koncert, který se uskuteční 12. února příštího roku. Ten kapela po dohodě s organizátorem ohlásila 29. října. Vyprodán je již i koncert plánovaný 19. února ve Zlíně.

apo_tz3
O koncerty v rámci evropského turné k oslavě dvaceti let od vydání přelomového alba Apocalypticy Plays Metallica By Four Cellos, na které kapela vyráží v únoru příštího roku, je v naší zemi veliký zájem. Vyprodali se již vstupenky na všechny tři plánované koncerty, tedy 11. a 12. února v Praze ve Forum Karlín a 19. února ve Zlíně v Kongresovém centru.
Apocalyptica chce vyjít vstříc fanouškům, na které vstupenky na žádný z koncertů nezbyly. Rozhodla se tedy přidat ještě jeden trochu netradiční koncert. Nedělní rockové matiné v neděli 12. února od 14 hodin.
„Úplně poprvé to zaznělo jako vtip. Oznamovala jsem agentovi, že jsme vyprodali i druhý pražský koncert a nějak v tu samou dobu se doprodali vstupenky i na koncert ve Zlíně. Jeden z nás nadhodil, že bychom mohli udělat nedělní matiné pro rockerské rodiče s dětmi, kteří se na večerní koncerty většinou nedostanou. No a kapele se to líbilo,“ popisuje vznik myšlenky na třetí pražský koncert ředitelka pořádající agentury 10:15 Entertainment Milana Palečková.

20 years of Plays Metallica by Four Cellos a live performance by four chrlos of the entire album and more Metallica classics
Apocalyptica v rámci oslav výročí dvaceti let od vydání přelomového alba svojí kariéry, alba Plays Metallica By Four Cellos, vyráží v únoru příštího roku na evropské turné. Součástí turné jsou samozřejmě i koncerty v České republice. 11. a 12. února v Praze ve Forum Karlín, 19. února ve Zlíně v Kongresovém centru. Koncepce těchto koncertů anoncuje podtitul turné a to zní »a live performance by four cellos of the entire album and more Metallica classic«. Vzhledem k povaze koncertu budou sály na přání kapely upraven na sezení, počet míst je tedy kapacitně omezen.

clv_1185x1750mm_matine

O albu Plays Metallica by Four Cellos:
Dne 10. května 1996 vydali finští rockeři jménem Apocalyptica svůj skvělý debut Plays Metallica By Four Cellos. Instrumentální violoncellový rockový opus změnil pro léta budoucí podobu tvrdé muziky. Na oslavu dvacátého výročí vydání desky skupina v reedici vydává 22. července 2016 remasterované album s třemi bonusovými skladbami.
Toto nové vydání obohatí zcela nové, dosud nevydané instrumentální nahrávky Battery, Nothing Else Matters a Seek & Destroy. Album bude k dispozici na vinylu (2 LP) – poprvé za mnoho let.
Vydání Plays Metallica By Four Cellos bylo novým přístupem k hitům nejslavnější metalové kapely, kterou svět poznal. A co víc – Apocalyptica vytvořila svůj vlastní žánr a položila základy kariéry, která trvá již dvacet let s dosud prodanými milióny desek a vyprodanými koncerty po celém světě.

20 years of Plays Metallica by Four Cellos 2017
6. 2. – CH – Geneva, Theater du Leman
7. 2. – CH – Zurich, Volkshaus
8. 2. – DE – Munich, Philharmonie
9. 2. – AT – Vienna, Konzerthaus
10. 2. -IT – Milan, Teatro dal Verme
11. 2. – CZ – Prague, Forum Karlin
12. 2. – CZ – Prague, Forum Karlin
13. 2. – DE – Frankfurt, Alte Oper
16. 2. – DE – Hamburg, Mehr!
17. 2. – PL – Warsaw, Torwar
18. 2. – PL – Wroclaw, NFM
19. 2. – CZ – Zlín, Kongresové centrum
20. 2. – DE – Berlin, Tempodrom
22. 2. – DE – Essen, Colosseum
24. 2. – BE – Brussels, Cirque Royale
25. 2. – NL – Utrecht, Vredenburg
27. 2. – UK – Manchester, Bridgewater Hall
28. 2. – UK – Edinburgh, Queens Hall
1. 3. – UK – London, Royal Festival Hall
27. 3. – 2. 4. – AT – Tröpolach, Full Metal Mountain

Foto: www.apocalyptica.com