Aneta Langerová připravila na podzim velkou pecku

Aneta Langerová v září vydá nové DVD a CD Na vlně radosti s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, kterým zpěvačka v závěru roku 2016 oslavila dva roky Na Radosti. Mimo to se na podzim poprvé představí jako filmová herečka. Ve filmu režisérky Marty Novákové 8 hlav šílenství ztvárňuje svéráznou ruskou básnířku Annu Barkovovou.

aneta-langerova-DVD a CD Na vlně radosti-autor Helena Kadlčíková-DSC_0303

DVD a CD Na vlně radosti zachycuje nejen prosincový koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož Aneta s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst. Dva roky jsme putovali od města k městu a vyprávěli příběhy inspirované zapadlým kouzelným místem na Šumavě. Na Radosti se pro nás stalo takovým pomyslným prostorem, ve kterém se scházíme, do něhož každý něco přináší, a společně vytváříme nějakou energii. Součástí tohoto prostoru jsou i diváci, díky kterým se každý koncert stává jedinečným,“ říká Aneta.

Sestava 1

Přibližně dvouhodinový záznam obsahuje jak písně z posledního alba Na Radosti, tak i starší skladby a nejnovější píseň Hvězda. Živou interpretací získaly písně novou energickou podobu. „Na pódiu se potkává má kapela s úžasným smyčcovým triem a dechovým kvartetem, které hraje hned v několika písních, a dodává jim tak nový rozměr. Hudební aranže pro ně opět připravil Jakub Zitko. Přizvali jsme bubeníka Adama Kollera, jenž tvoří s mým současným bubeníkem Martinem Kopřivou a baskytaristou Jakubem Vejnarem skvělou rytmickou sekci. Během našeho dvouletého turné jsme se na pódiu sžili, hodně jsme toho také prožili. Chtěla jsem toto krásné období zaznamenat hudebně i vizuálně. Díky DVD a CD na něj budeme moct vzpomínat a připomínat si jedno z důležitých období naší spolupráce.”

aneta-langerova-DVD a CD Na vlně radosti-autor Helena Kadlčíková-DSC_0344

Pro fanoušky, kteří chtějí mít DVD a CD mezi prvními, byly spuštěny předobjednávky na: www.langerovaaneta.cz. Ti, kteří si komplet zakoupí již v předprodeji na webových stránkách Anety, obdrží DVD a CD z první vylisované várky a s podpisem Anet.

Audio podobu alba bude možné vyhledat i v digitálních obchodech a streamovacích servisech, jako jsou například Supraphonline, iTunes/Apple Music, Spotify, Google Play, Deezer či Clickmusic.

aneta-langerova-DVD a CD Na vlně radosti-autor Helena Kadlčíková-DSC_0797

Třikrát platinové album Na Radosti, za které byla zpěvačka oceněna čtyřmi Anděly, vyšlo na konci roku 2014. Písně vznikaly na jihu Čech uprostřed panenské přírody. Všechny písně alba Na Radosti mají něco společného. Jejich děj se odehrává v přírodě, silné, divoké a nespoutané krajině, ze které tyto příběhy vycházejí. Na Radosti pro mě není jen místo, kde jsme s Kubou Zitkem, klavíristou a producentem desky, hledali inspiraci, našla jsem zde druhý domov. Divoká Šumava ve mně otevřela zdroj emocí, které jsem vstřebávala. Přijala mě s otevřenou náručí a naplnila konejšivým pocitem důvěry a bezpečí, který zažíváme, když jsme obklopeni prostou a ničím nepodmíněnou láskou.”

Ve čtvrtek 12. října přijde do kin film 8 hlav šílenství. Film režisérky Marty Novákové, výjimečný také svou výtvarnou stránkou, představí Anetu jako ruskou básnířku Annu Barkovovou, která strávila více než dvacet let v sovětských lágrech a vyhnanství.

aneta-langerova-DVD a CD Na vlně radosti-autor Helena Kadlčíková-DSC_1048

Více infa: www.8hlavsilenstvi.cz

DVD | 20 skladeb

Na Radosti, V bezvětří, Svatá Kordula, Dívka, Jiný sen, Malá mořská víla, Tragédie u nás na vsi, Slova z hor, Maják, Intermezzo Vzpomínka, Vzpomínka, Stačilo říct, Divoká hejna, Hvězda, Bříza, Nevěsta, Intermezzo Tráva, Tráva, Vysoké napětí, Voda živá

CD | 14 skladeb

Na Radosti, V bezvětří, Svatá Kordula, Dívka, Malá mořská víla, Tragédie u nás na vsi, Intermezzo Vzpomínka, Vzpomínka, Hvězda, Bříza, Nevěsta, Tráva, Vysoké napětí, Voda živá

V digitální podobě si lze zakoupit všech dvacet písní, tedy o šest skladeb více než obsahuje CD. V obchodě Supraphonline bude digitální album v prodeji rovněž ve kvalitě Hi-Res (formát WAV, 24 bit/48 kHz).

Aneta Langerová – Na vlně radosti (oficiální teaser):

https://youtu.be/zcyaGZjVpEI

Aneta Langerová – Hvězda (oficiální video):

https://youtu.be/R_czxUpDSso

Aneta Langerová – Svatá Kordula (oficiální video):

https://youtu.be/0kdQ3g52_oo

Foto: Supraphon / Helena Kadlčíková