Aneta Langerová jede pořád Na vlně radosti

Aneta Langerová vydává 22. září nové DVD a CD Na vlně radosti s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, kterým zpěvačka na konci roku 2016 oslavila dva roky Na Radosti. O den dříve proběhne v prodejně Supraphon Musicpoint křest spojený s krátkým akustickým vystoupením, kam si mohou fanoušci od 17 hodin přijít pro podpis.

8656ed30

DVD a CD Na vlně radosti zachycuje nejen prosincový koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož Aneta s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst. Na pódiu se potkává má skvělá kapela s úžasným smyčcovým triem a dechovým kvartetem, které hraje hned v několika písních, a dodává jim tak nový rozměr. Přizvali jsme bubeníka Adama Kollera, jenž tvoří s mým současným bubeníkem Martinem Kopřivou a baskytaristou Jakubem Vejnarem skvělou rytmickou sekci. V přední lajně je mou oporou kytarista Ludvík Kulich a klavírista a producent Jakub Zitko, který je i autorem aranží.“

b6bc7560

Přibližně dvouhodinový záznam obsahuje jak písně z posledního alba Na Radosti, tak i starší skladby a nejnovější píseň Hvězda. Živou interpretací získaly písně novou energickou podobu. DVD a CD vzniklo, abychom si uchovali vzpomínku na toto krásné a pro mě důležité období. Dva roky jsme putovali od města k městu a vyprávěli příběhy inspirované zapadlým kouzelným místem na Šumavě. Na Radosti se pro nás stalo takovým pomyslným prostorem, ve kterém se scházíme, do něhož každý něco přináší, a společně vytváříme nějakou energii. Součástí tohoto prostoru jsou i diváci, díky kterým se každý koncert stává jedinečným,“ říká Aneta.

Sestava 1

Poslední sérii koncertů Na Radosti chystá Aneta v prosinci tohoto roku. Kromě DVD a CD najdete v bookletu i malé překvapení: „Vždy když jej otevřete, můžete si něco přát, ať už pro sebe nebo pro někoho jiného. Věřím, že když si někdo něco moc přeje, tak se to splní. Na přání by člověk neměl rezignovat. Něco si přát znamená na něco se těšit. Je to začátek,“ říká Aneta.

Na Radosti mi přineslo do života hodně radosti. Ráda bych se o tu radost podělila a poslala ji jednomu malému klukovi. Jmenuje se Hynek a má krásný úsměv.“ Úsměv můžete Hynkovi vykouzlit i Vy. V každém bookletu najdete pohlednici, na kterou stačí namalovat obrázek a poslat jej se vzkazem na uvedenou adresu. Hynek bude vědět, že na něj myslíte.

80ab599f

Hynek měl před dvěma lety vážný úraz, ale jeho úžasní rodiče dělají všechno proto, aby mohl žít normální život jako jeho vrstevníci. Hynek je bojovník a dělá velké pokroky. Více na: www.konto-hynek.cz

Mimo prosincové koncerty čeká Anetu do konce roku vystoupení v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu v rámci projektu Nové Horizonty. V září a říjnu doprovodí zpěvačku Martu Kubišovou jako host na jejím závěrečném turné Marta Naposledy.

Ve čtvrtek 12. října také přichází do kin film 8 hlav šílenství režisérky Marty Novákové, v němž Aneta ztvárnila hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové.

62e46560

Termíny turné Na Radosti 2017:

6. 12. – Říčany, KC Labuť

7. 12. – Brno, Mahenovo divadlo

10. 12. – Doksy, kino Máj

11. 12. – Bílina, Kulturní dům Fontána

13. 12. – Přerov, Městský dům

14. 12. – Jeseník, Divadlo Petra Bezruče

3. 12. – Forum Karlín, Praha – Aneta Langerová s kapelou a Symfonický orchestr Českého rozhlasu Nové Horizonty

Multilink: https://supraphon.lnk.to/NaVlneRadosti

Foto: Supraphon / Helena Kadlčíková