Aňa Geislerová: Ze začátku jsem některé milostné scény obrečela!

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herečka Aňa Geislerová, zpěvák Ben Cristovao a biolog Jaroslav Flegr. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 15. listopadu ve 22.10 hodin na Primě.


Moderátor Jan Kraus přivítal prvního hosta, herečku Aňu Geislerovou, která má podle jeho slov řadu rolí za sebou i před sebou a nyní má s sebou na natáčení i nejmladšího syna Maxe. „Jak dlouho vydrží mezi jednotlivými krmeními?,“ zajímal se Kraus. „Tak dvě, tři hodinky, to bychom tady měli zvládnout,“ ujistila ho Aňa. „Mám tady s sebou taky chůvičku, bez ní by to nešlo,“ dodala.


„Naposledy jsem tady v pořadu byla se synem Brunem asi před deseti roky a taky jsem kojila. Brunovi je teď devět, Stelle šest. Já jsem se tehdy děsila toho, jaké otázky od vás přijdou. Řešili jsme děti a teď jsme zase u dětí,“ smála se Aňa. „Jakou otázku byste si tedy přála jako startovací?“ vybídl ji moderátor. „Pojďme mluvit o našem Bazaru v Mokré čtvrti. A ne že to vystřihnete! Jak to popsat zábavně? Lidi vezmou věci z »ledničky«, ze skříně, prostě všechno, co by mohlo někomu udělat radost. My pak s Táňou na ně čekáme v Divadle Disk, přebereme si ty baťohy s věcmi a všem lidem tam hned nalijeme a pak pořád naléváme. Proto Bazar v Mokré čtvrti,“ popisovala Aňa. „A co kdyby přišel prezident?“ zajímal se moderátor. „Tak bychom mu taky nalily, kdyby něco přinesl, protože každý dobrý skutek oceníme,“ odpověděla diplomaticky Aňa.


„Zdálo by se, že z toho nalévání máme s Táňou Vilhelmovou největší užitek my, ale my jsme během deseti let, co se tomu věnujeme, neustále buď těhotné nebo kojící, takže nás se nalévání netýká,“ vysvětlila Geislerová. „Co s těmi vybranými penězi?“ chtěl vědět Kraus. „Dříve jsme to dělali dost »pankáčsky«, že jsme je hned ten večer fyzicky předaly někomu, kdo byl pro ten rok předem vybraný. My je každý rok dáváme někomu jinému. Jednou jsme je dávaly na divadlo, kde hrají bezdomovci, jindy zase na poníky určené pro hippoterapii a podobně,“ vysvětlovala Aňa a dodala, že koncert po jejich Bazaru je 20. prosince v Lucerně. „Nosíte taky něco sama do Bazaru?“ chtěl vědět Jan Kraus. „Ano, i děti se účastní. Vytřídí hračky a dají je do Bazaru,“ upřesnila Aňa.


A moderátor se zajímal, co je pravdy na tom, že by Aňa měla začít hrát divadlo. „Zatím je to v jednání, mělo by to být divadlo pro dva herce. Ale vlastně nevím, jak to budu zvládat. Jsou to najednou dopředu obsazené večery a zkoušky. Hrozně by se mi to ale líbilo,“ přemýšlela Aňa. A dodala, že ve hře vystupují dvě postavy – psychiatr a pacientka. „Tak si říkám, že se mi snad nestane, že bych se do toho až tak moc položila. Třeba když jsem hrála v Líbánkách těhotnou, tak jsem pak za měsíc otěhotněla. Mně se to dost často stává, že role, které hraju, se mi pak prolínají do života,“ prozradila Aňa. A poté probrali typologii Aniných postav. „Kolik jste hrála třeba milostných scén? To já neznám. Já hraju jen zlouny a kretény,“ nadhodil moderátor a chtěl vědět, jak se Aně hrají milostné scény. „Ze začátku jsem některé scény obrečela. Pak si člověk nějak zvykne. A teď si třeba někdy i říkám: To je zajímavý, že se s tímhle klukem můžu líbat, protože se mi líbí,“ prozradila Aňana závěr.


Jan Kraus upozornil po pozdravení Bena Cristovao, že dost tiskne ruku. „Vy jste hodně zjednodušeně produkt jedné pěvecké soutěže, že jo?“ nadhodil moderátor. „To je hodně zjednodušené,“ bránil se Ben. „Nedávno jsem se díval na nějakou vaši písničku. To je takové hodně sexy. Některé jsou i sprosté. Jedna byla o prdeli. Ale jedna je: Dej mi ruku níž, ještě níž…“ nadhodil moderátor. „Ta se jmenuje Tělo,“ upřesnil Ben a moderátor s ním pak probral text. „Jo, tak to je jízda!“ uznale pronesl Kraus. „Já jsem to psal v období, kdy jsem se s někým rozešel a měl jsem v hlavě chuť něco takového napsat,“ upřesnil Ben.


Moderátor Kraus se zajímal o to, proč Ben momentálně hodně cvičí a dodržuje přísnou životosprávu. „Necvičím proto, abych byl nějak obrovský, ale cvičím kvůli jednomu projektu. Mám v jednom klipu vypadat jako gladiátor,“ vysvětlil Ben. „No, tak to máte ještě co dělat,“ rýpnul si Kraus. A zajímal se také o to, jak se Ben v souvislosti s »přeměnou na gladiátora« soustřeďuje na jídelníček. „Jím hodně sacharidů, proteinů, zeleniny,“ vysvětloval Ben. Kraus se zajímal, jaký koncept v hudbě má Ben výhledově před sebou. „Stále se hledám a na dalším albu proto budou různé styly,“ odpověděl Ben.


„Co vztahy, jak se vám vyvíjejí?“ zajímal se Kraus. „Zasahuje vám do toho práce?“ nadhodil moderátor. „Měl jsem dvouletý vztah, ale nějak jsme na to oba neměli čas. Ona měla práci, já jsem měl práci. Teď vztah nemám,“ prozradil Ben. „Čím myslíte, že ženu nejvíc zaujmete?“ zajímal se Kraus. „Já si myslím, že jsem hodně komunikativní,“ zapřemýšlel Ben. „To já taky. Až tak, že mi občas ženy řeknou, ať zavřu hubu,“ podotkl Kraus.


A poté přivítal profesora Jaroslava Flegra, který se specializuje na evoluční biologii a především na prvoka toxoplasmu. Jedním z jeho světových objevů je, že toxoplasma působí na lidi podobně jako na myši. Zpomaluje reflexy. S výsledky tohoto objevu se dostal nedávno mezi světové vědecké špičky. „Toxoplasma má dost triků na to, aby se pomocí myši dostala do kočky. Ta myš se totiž přestane bát,“ vysvětloval profesor. Dodal, že třetina lidí, sedících tady v sále, má toto onemocnění. „Kdybych si vzal stranou deset lidí nakažených a deset lidí nenakažených, tak poznám, kteří v sobě mají toxoplasmu. Nakažení třeba nepotřebují tolik drog, tolik kouřit – jsou více v klidu. Ale rozdílně působí podle pohlaví. Ženy jsou více společenské, více důvěřivé, až lehkomyslné. Muži jsou naopak uzavření. Toxoplasma totiž u mužů zvyšuje hladinu testosteronu,“ popisoval pan profesor.


A dodal, že kdo se jednou nakazí, zůstane nakažený, není na to žádný lék. „Kdo není ve třiceti nakažený, je téměř jistota, že v šedesáti bude. V šedesáti má v sobě toxoplasmu už polovina populace,“ vysvětlil. Prozradil, že u lidí nakažených toxoplasmou je 2,5 krát větší riziko dopravních nehod, protože mají zpomalenější reflexy. „Je ještě něco mezi parazity, co by rádo do lidí?“ chtěl vědět moderátor. „Je dost parazitů, kteří chtějí do lidí, ale nevíme, co přesně dělají,“ vysvětlil profesor. Dodal, že když před dvaceti lety začínali na fakultě s pokusy, bylo 25 procent studentů nakažených, nyní je to kolem deseti procent. Prozradil také na sebe, že je už dvacet let toxoplasma pozitivní. „Co děláte, když vidíte myš? Jste k ní nějak přátelský? Třeba jí říkáte: Pojď sem, malá,“ nadhodil Kraus. „Tak to jsem si ještě nevšiml,“ přiznal pan profesor Jaroslav Flegr na závěr.

Foto: TV Prima