Ája Vrzáňová prozradila recept na věčné mládí!

Více než šedesát let už legenda českého krasobruslení Ája Vrzáňová žije v zahraničí. Do Česka se vrací výjimečně. Jednu takovou výjimku udělala nyní, když přijala pozvání Aleše Cibulky do jeho talkshow Sejdeme se na Cibulce. Dále v úterý 17. února ve 20.10 hodin na TV Barrandov uvidíte Tomáše Vernera, Ivu Hüttnerovou, Petra Barnu a Augustina Bubníka.


Věk byste jí nehádali. Letos v květnu Ája Vrzáňová oslaví 84. narozeniny, přesto má vitality na rozdávání a její tvář působí, jako by sotva překročila padesátku. „Mám to v genech, maminka zemřela v 79 letech a vypadala skvěle, do poslední chvíle vyučovala zpěv a piano. Snažím se ale také žít zdravě. Dvakrát týdně hraju tenis, vždycky si pozvu vedle sebe mladší hráčku, a když nemůžu doběhnout, vyzvu ji. Nekouřím, nejím tlusté maso. Jím zdravé věci. Jsem na to zvyklá,“ prozradila recept na věčné mládí Vrzáňová, která stále disponuje brilantní češtinou, ačkoliv od roku 1950, kdy se nevrátila z Mistrovství světa v Londýně, už mluví převážně anglicky. Nový domov našla v polovině minulého století v Los Angeles.


Na těžké chvíle odloučení dodnes nemůže zapomenout. „Měla jsem odletět do Londýna obhájit titul. Úřady zde v Praze mě ale nejprve nechtěli pustit na obhájení do Londýna. Chtěli, abych jela do Ruska trénovat, ale bylo mi osmnáct a maminka mě nechtěla samotnou do Ruska pustit. Řekla mi, abych zůstala v Londýně, že za mnou brzy přijedou. Kdybych věděla, že neuvidím tatínka třináct let, to bych asi nejela, nebo bych neobhájila, protože bych stále myslela na tatínka. Byla to těžká doba. Vyčítala jsem si, že jsem rozbila rodinu, protože maminka byla se mnou v Los Angeles, a tatínek byl jeden čas zavřený,“ vzpomíná v pořadu Sejdeme se na Cibulce první česká krasobruslařka, která byla v Los Angeles uvedena do Síně slávy. Na Česko ale nezanevřela, naopak. „Jsem hrdá, že jsem Češka. O Čechách mluvím v Americe hodně, dělám rozhovory v tamější televizi a ráda vzpomínám na Prahu,“ svěřila Alešovi Cibulkovi Ája Vrzáňová.

SEJDEME SE NA CIBULCE
s Ájou Vrzáňovou
úterý 17. února / 20:10 hodin / 50 minut

Foto: TV Barrandov