Adam Kraus: Měl jsem různé úrazy a nemocné ledviny

Saša Růžičková v seriálu Modrý kód je celkem schopná lékařka, ale příšerný člověk, není tedy divu, že nemá přátele, o nápadnících nemluvě. To se ale nejspíš změní. Zdá se, že asistent pacientů Ben v podání Adama Krause tyhle ledy prolomí. Herečka Sandra Nováková nám o vztahu Saši s Benem něco málo nastínila. Jak byste vysvětlila vztah Saši k Benovi, který coby asistent pacientů? On zrovna nenaplňuje typ partnera, který si k sobě Saša představovala. „Řekla bych, že to je už taková Sašina lehká zoufalost, protože ona doteď neměla nikde zastání. A ti, o které usilovala, ji prokoukli a pustli k vodě, a nebo vůbec nepřistoupili na její hru. Ona už je hrozně osamělá a chytá se posledního stébla, zároveň je to i lehký vzdor matce, protože jejich boj začíná být hodně vyostřený a svým způsobem jí dělá dobře, že tím matku provokuje. A pak je zřejmě něčím jedinečný.“ A co o postavě Bena říká herec Adam Kraus?

Adam Kraus

Adame, jak byste představil svou postavu v seriálu Modrý kód?

V seriálech se to různě vyvíjí a mění, ale teď Bena vnímám jako takového rozvrkočeného umělce, který je, zdá se, hodně zaměřený na dámy. To jeho umění spočívá v tom, že pracuje s nahými ženami a asi je to taky sukničkář.

Máte na sobě uniformu rubavské nemocnice, jaký tam má post?

Je to asistent pacientů.

Viděli jsem vaši společnou scénu se Sašou, kterou hraje Sandra Nováková, Ben ji zkouší balit, ale zatím se zdá, že neúspěšně, je to tak?

Ano, zatím to vypadá, že Ben Sašu moc nebaví. Nevím, jestli se to zlomí.

Když máte čas, sledujete doktorské seriály?

Někdy se na ně podívám, ale vyloženě fanda na to nejsem.

A znal jste Modrý kód ještě předtím, než jste do něj naskočil?

Nějaké díly jsem viděl, ale než jsem nastoupil, udělal jsem si takový přehled, protože jsem detailně neznal dějové linky.

Znali jste se už před natáčením s kolegy?

S částí ano, ale většinu jsem neznal. Se Sandrou, se kterou v seriálu hrajeme nejvíc, už jsem se potkali mimo práci a pak si pamatuju, že když jsem byl malý, tak jsme se potkali ve Studiu Rosa a něco tam společně hráli.

Seriál se odehrává nejvíce na urgentním oddělení, měl jste v životě tu smůlu, že jste se tam dostal jako pacient?

Měl jsem různé úrazy a nemocné ledviny, když jsem byl malý, takže jsem v nemocnici strávil docela dost času. Ale od té doby jsem tam naštěstí moc nebyl.

Foto: TV Prima