Absolonová se mění v královnu Antoinettu!

Připravovaný původní český muzikál Antoinetta – královna Francie vstupuje do posledního měsíce zkoušení. Celý tvůrčí tým pod vedením režiséra Radka Balaše i celé herecké obsazení se již přesunulo z Kulturního centra Novodvorská, kde dosud probíhaly zkoušky, na prkna Divadla Hybernia.


Poslední měsíc zkoušení před plánovanými dvěma premiérami 9. a 10. dubna 2014 se Divadlo Hybernia zaplní prvky scény podle návrhů Ondřeje Zichy a dokončují se i kostýmy Josefa Jelínka.


„Vzhledem k tomu, že tentokrát nejsme vázáni zahraniční licencí a muzikál vzniká opravdu na jevišti pod vedením režiséra Radka Balaše, připravili jsme pro skalní muzikálové fanoušky opravdovou lahůdku. Zveme je na otevřenou zkoušku, která se běžně dělá v zahraničí a to na 17. března od 16 hodin. Mohou se zúčastnit coby diváci opravdové zkoušky a poté se aktivně zapojit do debaty s režisérem Radkem Balašem, choreografkou Carli Jefferson a přítomnými zkoušejícími herci a zeptat se na to, co je zajímá, vyjádřit, co se jim líbí nebo naopak nelíbí. Vstup je samozřejmě omezen kapacitou divadla a je zdarma,“ zve do Divadla Hybernia producentka představení Ema Krahulíková.


Pilně se samozřejmě pracuje i na hudební stránce projektu, světlo světa spatřil i první singl s názvem Co zbývá nám v podání představitelky Antoinetty Moniky Absolonové. Hudbu napsal Jiří Škorpík a text Pavel Vrba. A právě tento singl obdrží jako dárek návštěvníci otevřené zkoušky 17. března 2014.

Foto: Divadlo Hybernia