Zamilujte se do nablýskaných veteránů milionové hodnoty

Saab 9000 Carlsson edition z roku 1989, nepřehlédnutelný růžový Cadillac DeVille s rokem výroby 1958 a tři stovky dalších nádherných a mezi sběrateli ceněných vozidel se sjedou na třetí edici akce Classic Drive Sraz na střechu Obchodního centra Šestka. V sobotu 14. dubna od 12 do 18 hodin zde bude k vidění mnohem více než nablýskané historické vozy a takzvané youngtimery. Pro návštěvníky z řad automobilových nadšenců i laiků budou připravené názorné ukázky, prohlídky či konzultace. Akce tohoto druhu se neobejde bez spanilých (mikro)jízd nebo soutěží. Vstup je zdarma.

Cadilac

Oblíbený a divácky hojně navštěvovaný sraz management Šestky podpoří stylovou pop-upovou kavárnou z palet, barber show ve spolupráci s knihkupectvím Kosmas nebo prezentací hybridních aut (vaporizérů) na dálkové ovládání, které poskytlo hračkářství Pompo. Přes dvacet obchodů navíc účastníkům nabídne zlevněné produkty nebo oblečení související s automobilovým sportem nebo cestováním. „Mnohé z nich jsou určené ženám a dívkám, které ke krásným vozům patří a mezi návštěvníky tvoří velmi vysoké procento. I proto jsme akci nazvali Zamilujte se na Šestce,“ vysvětluje Lenka Šatková, marketingová manažerka centra, které u této příležitosti pořádá i větší spotřebitelskou soutěž.

Pořadatelé srazu pro jeho jarní edici získali skutečné klenoty. Z garáží nadšenců vyjedou jednotlivé unikáty, dostaví se však i majitelé celých flotil vozidel milionové hodnoty. Historické vozy i modely z limitovaných edic do roku 1990 jsou v hledáčku investorů a jejich cena soustavně stoupá. I proto se setkání Classic Drive zúčastňují i zájemci o jejich koupi. A nezřídka k obchodům dochází přímo během srazu.

+ákoda Felicia

„V rámci naší stále početnější komunity netrpělivě čekáme na zhruba dvě desítky vzácných vozidel, které prošly během zimy repasí nebo celkovou rekonstrukcí. Právě autenticita a citlivý přístup k vozidlům jsou pro nás určující. Určitě nám nejde o výkon nebo rychlost. Automobily pro nás představují významnou estetickou hodnotu. A jsme nadšeni, že ji v takové koncentraci můžeme na Šestce opět představit,“ dodává za pořadatele již tradičního srazu Jiří Dohnal, který očekává účast několika tisíc fanoušků. V případě špatného počasí akce proběhne v krytých prostorách garáží OC Šestka.

 

Facebook: www.facebook.com/ocsestka

 

Foto: www.oc-sestka.cz