Na Strahově u spartakiádního stadionu se otevře největší autokino v Praze

V úterý 12. května se slavnostně otevře autokino u strahovského spartakiádního stadionu. Autokino Strahov bude v současné chvíli největším v Praze, a to s kapacitou pro 120 automobilů. Diváci budou moci nasávat jedinečnou atmosféru každý den od 21 hodin. Zahajovací projekci obstará Temný rytíř Christophera Nolana, velkofilm jako stvořený pro postapokalyptickou scenérii stadionu Strahov, rozlohou největšího stadionu na světě. Promítat se bude kvalitním DCI projektorem Sony s maximálním rozlišením až 4K na plátno o velikosti 13 x 6 metrů, které je umístěno na originálním podstavci složeném z 9 lodních kontejnerů. Kromě filmových projekcí se zde během léta uskuteční různorodé kulturní akce.

„Pokud by někde v Praze mělo být autokino, je to právě na Strahově. Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělané. To jsme věděli od začátku a šli jsme si za tím. Prostor zároveň odkazuje na tradici největšího autokina v ČR z roku 1999, které bylo přímo uvnitř stadionu. Přišlo nám, že z místa, které je v srdci Prahy, se za ta léta stalo místo tak trošku opuštěné a smutné a chtěli jsme to změnit,“ říká hlavní organizátor Jakub Dostál.

Program kina v dramaturgii Aerofilms nabídne na prvních deset dní řadu divácky oceňovaných snímků. Kromě zahajovacího velkofilmu Temný rytíř se diváci mohou na feel good tituly jako stvořené do prostředí autokina – Dannyho parťáky Stevena Soderbergha a osobitou francouzskou love story Tenkrát Podruhé režiséra Nicolase Bedose. Naprostou novinkou v českém prostředí bude předpremiéra něžné komedie Malá lež nebo hororový titul Lov o boji o přežití. Nebude chybět ani V SÍTI – nejnavštěvovanější dokument v české historii režisérů Víta Klusáka a Báry Chalupové. Mezi dalšími českými tituly se představí oblíbená komedie Vlastníci, která získala tři České lvy či cestovatelská road movie Afrikou na pionýru. Kvalitní podívanou zajistí DCI projektor Sony. Dočká se tak své druhé šance, protože ještě před pár měsíci sloužil v legendárním žižkovském kině Aero, než byl vyměněn za nový.

Autokino Strahov bude promítat denně až do konce září. Mimo filmové projekce areál během letní sezóny uvede různorodé akce. „Vedle autokina se tak snažíme zasadit o nové, příjemné a kulturní místo v metropoli, kde se každý může pár hodin před projekcí zastavit občerstvit jak jídlem tělo, tak i duši hudbou před malým DJs pultem a s klidem si poté vychutnat večerní projekci. Tu si mohou užít i diváci bez automobilů, přímo před plátno umístíme lehátka. Během projekcí budeme dodržovat všechna nutná hygienická opatření a také máme pro návštěvníky připravený servis. Objednat si tak drink nebo čerstvý burger z grilu bude samozřejmostí,“ láká na letní pohodu autokina Dostál. Areál totiž plnohodnotně doplňuje bar. Organizátoři jsou připraveni flexibilně reagovat na to, jak se bude současná situace vyvíjet. Kapacitu pro 120 automobilů je dle zájmu možné rozšířit. Do budoucna je prostor možné využívat též jako letní kino se sezením na lehátkách.

Vstupné na zahájení letní sezóny, stejně jako pro všechny ostatní projekce a kulturní akce pořádané během letní sezóny v areálu je 350 korun za jeden automobil. Vstupenky lze zakoupit přes portál Ticket Live. Novinky ohledně autokina je možné sledovat na jeho sociálních sítích – Facebooku Autokino Strahov a Instagramu Autokino Strahov a také na www.autokinostrahov.cz. Filmové projekce startují každý den ve 21 hodin, nájezd automobilů do areálu je možný od 19 hodin. Přesná denní otevírací doba bude blíže určena v následujících dnech. Organizátoři zajistí, aby akce proběhla co nejbezpečněji s ohledem na pandemii koronaviru. Z hygienických důvodů je zakázáno v areálu vystupovat z vozidel. Opouštět vozidla je povoleno pouze v případech nezbytně nutných. Mezi vozy budou dvoumetrové́ rozestupy. Kapacita areálu při momentálních hygienických vládních opatřeních (ke dni 12. 5. 2020) je 120 automobilů.

 

Vstupenky: www.ticketlive.cz/cs/event/autokino-strahov-prehled

Adresa: Zátopkova 6, Praha 6, 169 00

 

Program (vždy od 21 hodin)

  1. 5. úterý – Temný rytíř
  2. 5. středa – V SÍTI (+15)
  3. 5. čtvrtek – Vlastníci
  4. 5. pátek – Afrikou na pionýru
  5. 5. sobota – Lov
  6. 5. neděle – Tenkrát Podruhé
  7. 5. pondělí – V SÍTI (+15)
  8. 5. úterý – Dannyho parťáci
  9. 5. středa – Malá lež (předpremiéra)

 

Foto: www.autokinostrahov.cz