Kašperské Hory budou patřit nablýskaným veteránům

Účastníci šestého ročníku South Bohemia Classic, setinové rallye klasických a sportovních vozidel, přijedou do Kašperských Hor. Více než osmdesát klenotů automobilové historie se představí obyvatelům i návštěvníkům města v sobotu 5. září.

V letošním roce soutěž odstartuje na náměstí Přemysla Otakara II.
Sobotní komentovaný program odstartuje v 10 hodin, kdy na pódiu u kostela svaté Markéty vystoupí kapela Black Tower. O hodinu později začnou na Náměstí přijíždět v minutových intervalech první soutěžící, kteří zaparkují své vozy na prostranství okolo kostela, aby si mohli »odskočit« na oběd.
Jen co polední pětačtyřicetiminutová pauza skončí, posádky vyrazí před budovu Dětského domova, kde odstartují do 120 metrů dlouhého testu přesnosti. Dále po trase budou pokračovat Fügnerovou ulicí a přes Dlouhou a Besední se vrátí zpátky na hlavní silnici, odkud zamíří přes Nezdice na Šumavě směrem na Javorník.
Diváci se můžou těšit například na vozy značek MG, Austin Healey, Jaguar, Cadillac, Mercedes-Benz, Alfa Romeo nebo Porsche, chybět nebude ani domácí Škoda. Do kategorie Exclusive pro modernější auta se zase přihlásili majitelé strojů z dílen automobilek Audi, Maserati, Ferrari nebo BMW.

V roce 2014 zavítaly posádky například do Holašovic
Tradiční podnik odstartuje úderem páteční půl sedmé večer za doprovodu stylové hudby od Grandhotelu Zvon na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Trať první etapy soutěžící zavede ještě do Hluboké nad Vltavou, Kaplice nebo Českého Krumlova.
Po noční přestávce na břehu lipenské přehrady v Dolní Vltavici vyrazí posádky v sobotu ráno do Horní Plané, Volar a Prachatic, odkud budou pokračovat přes hráz Vodní nádrže Husinec, Lažiště, Vimperk a Churáňov právě na oběd v Kašperských Horách. Trasa soutěže povede ze Šumavy i na území Německa a Rakouska. Cíl bude odpoledne opět v Dolní Vltavici.

Itinerář a stopky. Důležitá výbava každé posádky
Trať obou etap zpestří třináct testů přesnosti. Dvojice, která je absolvuje s nejmenší odchylkou od předepsaného času, se stane vítězem. Jako hlavní cenu obdrží putovní pohár.

Více informací na: www.southbohemiaclassic.cz

Foto: www.southbohemiaclassic.cz

FB_post_chalupari