Zpěvák Nathaniel Filip se vydal po stopách Harryho Pottera

Šansonier Nathaniel Filip, který před časem vyrukoval se svým prvním CD My Way plným slavných evergreenů od Franka Sinatry, Edith Piaf či Louise Armstronga, tráví prázdninové dny nejraději v přírodě nebo u vody. „Léto je čas volna a většina zpěváků proto příliš nekoncertuje, ale spíše plánuje a připravuje projekty na podzim a zimu. Tudíž i já nyní se svým týmem nacvičuji nový repertoár na vystoupení,“ nechal se slyšet mladý umělec.


Za největší letošní profesní úspěch považuje skutečnost, že s klavíristou Alexanderem Döme sestavil kompletní kapelu, která jej bude od září doprovázet. „Jsou to úžasní hudebníci z Bratislavy. Ke klavíru tak přibydou akordeon, klarinet a bicí. Náš první větší koncert se uskuteční v září, kdy vystoupíme společně s Yvettou Simonovou. Moc se na to těším,“ řekl Nathaniel, jenž už má konečně vlastní internetové stránky www.nathanielfilip.cz. „Spravuje mi je brněnský výtvarník a fotograf Martin Foretník. Myslím, že jsou super, a fungují velmi dobře. A to zdaleka není všechno. Osobní fotograf zpěvačky Lucie Vondráčkové Petr Mráček mi nafotil kolekci profesionálních fotografií, ze kterých následně vytvořil fotoklip k romantické písni And I Love You So.“


Jak nám Nathaniel Filip v minulosti prozradil, velmi rád cestuje. „Před pár týdny jsem se vrátil z Anglie. Tentokrát jsem byl ubytovaný v Cambridge, kam mě pozval děkan ze Saint John College. Když se člověk prochází po těchto nádherných historických budovách a nádvořích, nejenže všude kolem sebe vidí scény z Harryho Pottera, protože i ta společná jídelna vypadá úplně stejně, ale jakoby se vrátil o několik století zpátky. Když jsem usedal ke společné večeři se všemi profesory, oblečen ve smokingu a obsluhován lokaji v sále, kde není elektřina, ale svítí se tam obrovskými stříbrnými svícny, skutečně jsem si připadal jako v úplně jiném světě. A jako host jsem seděl na čestné židli, kde několikrát seděli dva tudorovští králové a měsíc přede mnou i princ William,“ podělil se s námi o netradiční zážitek šansonier, který v posledních měsících zavítal rovněž do Španělska, Švédska a Dánska. „Ještě mě čeká Portugalsko a má oblíbená Budapešť, kam jedu s maminkou užívat si lázní,“ dodal.

Zde se můžete podívat na Nathanielův fotoklip k písni And I Love You So:

Foto: www.nathanielfilip.cz, Petr Mráček