Zpěvačka Patricie nazpívala píseň o Tomáši Klusovi

Mladá zpěvačka a písničkářka Patricie nahrávala ve studiu svojí zbrusu novou píseň pojednávající o Tomáši Klusovi. Hudbu i text k písni si napsala sama, produkce se chopil Boris Carloff (na snímku), který stál za deskami kapely Kryštof, Charlie Straight či A Banquet. Nahrávání se účastnili muzikanti ze zpěvaččiny kapely, mezi nimiž je teď nově i Jakub Antl, baskytarista kapely NightWork. Píseň bude vypuštěna do rádií a na web ještě před létem a už teď je jasné, že aspiruje na letní hit. K písni samozřejmě nebude chybět ani videoklip, který se bude točit v příštím týdnu.


Zdá se, že zpěvačka si pro zpracování svých písní ráda vybírá známé osobnosti. Veřejnosti se nejdříve představila s písní Obama, kdy si tropila legraci z amerického snu i samotného prezidenta, teď svou pozornost namířila na Tomáše Kluse. Je píseň výpovědí zamilované fanynky nebo to má posluchač vnímat jako parodii? Patricie se nechala v několika rozhovorech slyšet, že se jí Tomášova hudba líbí a že by s ním v budoucnu ráda spolupracovala. Není se čemu divit. Sama Patricie se ve své hudbě stylově ke Klusovi blíží. Již na její první desce byl slyšet vliv folku a to jak textově, tak hudebně. Teď dokazuje, že pop folk je parketa, kde se cítí nejpříjemněji. Když zpívá »jsem jen fanynka, ale můžu být i dobrá maminka«, nechává posluchače zmateného, co tím ta holka myslí.


Novodobá písničkářka, která už vystupovala s Xindlem X, Ivanem Hlasem či Marií Rottrovou, je zatím na scéně nováčkem. Už teď je jasné, že má do budoucna velký potenciál. Píše si vlastní texty i hudbu, sama se doprovází na kytaru a klavír, a časem by se ráda ujala i aranžování, které vedle jazzového zpěvu momentálně studuje na VOŠ Jaroslava Ježka. Samotná Patricie ale o slávu prý moc nestojí. „Mně prostě baví hrát. Nejvíc se těším, až v létě vyrazím se svým kytaristou někam do Paříže, kde budeme hrát pro lidi na ulici, jen tak pro zábavu,“ říká Patricie. Kromě toho ji čeká několik koncertů s Nocí filmové hudby po boku Dana Bárty, Báry Basikové a dalších, či vystoupení na Benátské noci. A také natáčení nové desky.

Foto: Karen Mchitarjan