Živé video v mrtvém kině představuje Johannes Benz

Nový videoklip Johannese Benze vznikl v režii kameramana Jana Baseta Střítežského, který je aktuálně nominován na dva České lvy. Silná inspirace z fotografie živého vystoupení Benze v polorozbořeném kině ovlivnila celý Basetův koncept a vznikl tak esteticky jasně uchopený klip k písni Far – Far z debutového alba One way road.


„Živé vystoupení Johannese Benze má v sobě tolik přímočaré energie, že jsem se ho nebál zasadit do vyprázdněného prostoru,“ říká Baset Střítežský a Johannes Benz k tomu dodává: „Projekční sál Benzovi sluší, ostatně píseň Far Far je právě o nich. O představách vzdálených míst, které se přibližují někdy až příliš na těsno.“
Jan Baset Střítežský je renomovaným kameramanem (podílel se například na celovečerních filmech Alois Nebel, Díra u Hanušovic či Fair play), který je známý svým srdečným vztahem k hudbě. Netočil hudební klip poprvé, stál za kamerou při vizualizaci písní skupin: Tata Bojs, Priessnitz a také například Extasy of saint Theresa.


S režisérem Janem Foukalem aka Johannesem Benzem se setkali při natáčení dokumentárního filmu pro HBO o trampingu Country česká, který je nyní ve střižně. Lesní cesta za svobodou stmelila filmový štáb v tým, který podpořil i realizaci videoklipu. Na jeho vzniku se tak podíleli: Pavel Vácha, Ondřej Zima z Evolution films, UPP a v neposlední řadě střihačka Olina Kaufmannová.

Na klip se podívejte zde:

Foto: Supraphon