Zdeněk Svěrák – Tatínku, ta se ti povedla

Pohádky, které si vymýšlel Zdeněk Svěrák pro své dvě děti, když byly malé, nejprve vydal knižně, pak je sám načetl a nyní vycházejí jako mimořádné LP pro malé posluchače.

Hrdinou je tatínek Šíma a jeho děti Petřík a Petruška. Děti odmítají klasické pohádky, na které jsou zvyklé a které už dávno znají, a vyžadují pohádky, jež si tatínek sám vymyslí. Tak se např. dozvíme pohádku o polštáři a peřině, o hasicím přístroji, o zázračně uzdraveném pánovi a také třeba o ramínkách ve skříni. Vyprávění autora pohádek, doprovázené hudbou Petra Skoumala, je skutečně originální formou příběhů před usnutím, plné humoru a nečekaných situací i vtipných zápletek.

Báječná zvuková verze knížky Zdeňka Svěráka poprvé na vinylu!

 

Tracklist:

Jak vypadá tatínek Šíma / Co tatínek Šíma dělá / Maminčina dlouhá věta / Porada / Tatínek se dočká nevděku / Druhá porada / O peřině a polštáři / Tatínkův polosen / Třetí porada / Hotelová pohádka / Kde jsme to přestali / Je to tím, že je z Vršovic / Setkání s uzdraveným občanem / Mluvící skály / Na proslulém kopci / O hasicím přístroji / Poslouchala za dveřmi / Co napsal tatínek Šíma na pohlednici

 

Napsal a čte Zdeněk Svěrák

Hudbu složil a nahrál Petr Skoumal

Celkový čas: 44 min.

 

Foto: Supraphon