Zdeněk Svěrák – Nové povídky

Když před čtyřmi lety vydal Zdeněk Svěrák svou první knihu, nazvanou Povídky, sklidil s ní velký úspěch nejen u čtenářů, ale také u posluchačů, protože podle knihy vznikla vzápětí i zvuková verze. V loňském roce vydal Svěrák Nové povídky, jež se staly vítězem ceny o nejprodávanější knihu v České republice, Bestseller 2011, třebaže vyšly až koncem roku. Nyní vychází jeho Nové povídky jako audiokniha na 2CD.


Většinu příběhů opět načetl sám autor, jednu povídku, zvanou Nákup, což je vnitřní monolog nešťastné manželky, čte Daniela Kolářová. Celkem šest příběhů spojuje Svěrákovo umění dotvořit z náznaku, z náhodně zaslechnutého útržku celý děj, který má vždy řadu zajímavých, často úsměvných peripetií a nečekanou pointu. V interpretaci dokáže Svěrák nuancovat výraz od nadšeného jásotu až do šepotu, něhy, nebo třeba pobavené ironie.
Novinkou je toto paralelní vydání 2CD se šesti povídkami i vydání Nových povídek na www.supraphonline.cz. Zdeněk Svěrák je nejen nejoblíbenější autor, ale i skvělý vypravěč aneb Knižní Bestseller nyní v audiopodobě v podání autora a Daniely Kolářové!

Nové povídky
Zdeněk Svěrák a Daniela Kolářová
Hudba Jaroslav Uhlíř
Povídky: Betlémské světlo, Sraz naší třídy, Nákup, O slušném taxikáři, Ve vlaku, Ujetá láska jsou na těchto 2CD
Povídky: Lázně Mokřady, Dubnová povídka a Dvojí vidění lze nalézt na www.suprapholine.cz
Titul vychází: 9. března 2012
Doporučená cena 2CD: 299,- Kč

Foto: Supraphon