Vlci vyráží na Umakart Tour 2012

Ani ne dva týdny od vydání CD Vlci u dveří, útočí nové album Umakartu na přední příčky iTunes i Supraphonline a v tomto týdnu album vstupuje jako novinka do TOP 15 oficiální hitparády IFPI ČR. Je podzim, venku zase prší. Vypadá to, že přišel čas vypustit smečku do ulic.


Umakart odstartoval turné ve středu 21. listopadu na brněnské Flédě a skončí 13. prosince v pražské Akropoli. Pro větší účinek je šňůra rozdělená pouze na sedm zastávek. Tak si je nenechte utéct. Těšte se na nové skladby i na songy z 8 let starého debutu Manuál. Možná přijde i Bezprsťák. A čert ví, třeba se objeví Kuku a Koko, dva ztracení kluci.
O obrazový doprovod se postará VJ Clad. Na českých zastávkách doprovodí Umakart jako host básník Jan Těsnohlídek podepsaný hned pod dvěma vlčími texty.


Jako předkapela zahraje ILLE, hudební skupina zpěvačky a klavíristky Olgy Königové, která na albu zpívá. Podaří se udržet vlky na šňůře až do půlky prosince? Přijďte se přesvědčit sami.
Skupinu Umakart tvoří Jaromír 99 (Priessnitz, Bombers), Jan P. Muchow (EOST), Dušan Neuwerth (TataBojs), Tomáš Neuwerth (Nierika, Lu) a Jura Hradil (TataBojs, Lesní zvěř) a že pánové vydávají nové album Vlci u dveří osm let po legendárním debutu Manuál. Po dlouhé odmlce se věci daly do pohybu před rokem s dokončením filmu Alois Nebel, za kterým stojí komis Jaromíra 99. Skladba Půlnoční, kterou ve filmu zpívá Václav Neckář, se stala nečekaným vánočním hitem a odstartovala zpěvákův comeback. Na skladbu navázalo album Dobrý časy, které s Václavem Neckářem natočili právě Dušan Neuwerth a Jaromír 99.

Umakart Tour 2012
21. 11. – Brno – Fléda
22. 11. – Olomouc – Jazz Tibet
23. 11. – Valašské Meziříčí – M-klub
24. 11. – Opava – Klub Art
28. 11. – Plzeň – Pod Lampou
29. 11. – Düsseldorf – Zakk
13. 12. – Praha – Palác Akropolis

Více infa na: www.umakart.net

Foto: Supraphon