Vlasta Burian – Život za smích

Kniha o divadelní a filmové hvězdě první republiky se věnuje nejen období vrcholné slávy Vlasty Buriana, ale i jeho krutému pádu z výšin po roce 1945, kdy zostuzený a zatracovaný bývalý král komiků působil jako pomocná síla na krkonošské boudě. V knize se pracuje s řadou dopisů pamětníků nejen tohoto poválečného zavržení.

Citované dopisy a vzpomínky přinášejí také nové poznatky o chování a činnosti Vlasty Buriana za okupace. V audioknize čtou ony dopisy Václav Jílek a Vladana Brouková, životem hrdiny jeviště, filmového plátna, a nakonec trestance nás provází Radúz Mácha. V bonusové části nahrávky si můžeme poslechnout 46 výstupů, písní a skečů Vlasty Buriana tak, jak zůstaly zachovány na gramodeskách z let 1923 až 1957. Unikátně máme příležitost sami vychutnat vulkanickou činorodost komika let třicátých a porovnat ji se zlomeným zrazeným umělcem let padesátých.

Četba z knihy významného filmového historika o mimořádném životě krále komiků, doplněná autentickými nahrávkami Burianových výstupů.

 

Čtou: Radúz Mácha, Václav Jílek, Vladana Brouková

Celkový čas: 6 hodin 52 minut

 

Foto: Supraphon