Věra Špinarová – Jednoho dne se vrátíš / 12 největších hitů

Po několika desetiletích se úchvatný hlas z Ostravy znovu dostává do drážek gramofonové desky. Ta má sice limitovanou stopáž, ale zase ve formátu 30 x 30 centimetrů nabízí krásně hmatatelný kus vzpomínek.

Každá kompilace je z podstaty věci nedokonalá, leckomu tam může nějaká píseň scházet, podstatné však je, že žádná zbytečně nepřebývá. Sestavovatel vybral songy z období let 1970 až 2001, tedy jak ty původně energicky rockové, tak ty zkušeně melodicky oslavené. Ve stopách nesmrtelné verze jednoho z ústředních hudebních témat Ennia Morriconeho pro filmový spaghetti western Tenkrát na Západě tu najdete pestrou kolekci písniček převzatých, ale rovněž těch od nejlepších domácích autorů. Ti skladatelsky vzdávali hold neuvěřitelnému zpěvu, navíc obvykle využívajícímu slova našich předních textařů.

Dohromady je to stále platný zážitek, byť Věra Špinarová už téměř tři roky těší vděčné posluchače kdesi v nadějném nekonečnu. Ozdobeno fotografií také již bohužel zesnulého Petra Škvrně nabízí tento unikátní vinyl dvanáct písničkových vzpomínek na dámu postavou malou, ale obdařenou velkým hlasem i srdcem: taková kombinace nemůže zklamat ani po mnoha letech.

Slavné písně nezapomenutelné zpěvačky opět na vinylu.

 

Tracklist:

Music-box (Surround Yourself with Sorrow) / Raketou na Mars (Flying Through the Air) / Fernando / Slunečné pobřeží (Knowing Me, Knowing You) / Jednoho dne se vrátíš (Un jour tu reviendras) / Meteor lásky / Bílá Jawa 250 / Píseň svou mi tenkrát hrál / To máme mládež (Let´s Have a Party) / A já tě závidím / …a pořád Tě mám ráda / Kouzlo bílejch čar

 

Foto: Supraphon