V Ostravě se představí český hudební projekt, který vznikl v USA

Kapela W. O. CH. (Wind of Change) vznikla na severozápadě USA. Právě tato místa byla inspirací pro album, jež bude pokřtěno 11. srpna v Ostravě. Zakladatel hudebního projektu W. O. CH. a autor alba Another Phase David Ovčačík, pochází z Ostravy, hudbě se věnuje od svých 17 let. Více než tři roky pobýval v USA, kde pokračoval ve své kytarové tvorbě, ale tentokrát v anglickém jazyce. Strávil několik let cestováním, hledáním země nezemě a sebe samého uprostřed prérií a hor. Většinu času trávil v oregonském Portlandu a v Seattlu ve státě Washington, čili na severozápadu USA, a právě zde nacházel inspiraci pro písně.


Album vystihuje cestu člověka, jeho pohled na společnost a chápání dnešního světa. Po návratu do České republiky spolupracoval s mnoha muzikanty rozlišných hudebních stylů. Skladby z alba Another Phase vznikaly v letech 2006-2011. Jsou zde cítit prvky country music, rock´n´roll, ethno, grunge a písničkářského směru. W. O. CH. hrají ve složení: David Ovčačík (kytara, zpěv), Michal Stulík (baskytara) a Marek Konečný (bicí).


W.O.CH. můžete slyšet společně s britskou kapelou Kava Kava v pátek 10. srpna na novojičínském náměstí v rámci Novojičínského léta. V sobotu 11. srpna od 21 hodin bude kapela W. O. CH. křtít své první debutové album v ostravském klubu Klid (ul. Porážková) se spoustou skvělých hostů, kteří na albu spolupracovali či se na něm svým nesmazatelným způsobem podíleli. Písničky z alba si již nyní můžete poslechnout a zhodnotit zde.

Foto: Netwin Production