Tomáš Pastrňák debutuje s Pozvánkou na koncert

Kytarista a skladatel Tomáš Pastrňák vydává své debutové album s názvem Pozvánka na koncert. Deska vychází po více než pěti letech jeho sólové dráhy. Jde především o zhudebněné a upravené texty básníka Igora Malijevského, v nichž našel svou inspiraci, část písňových textů byla psána přímo pro toto album. Písničkář pokřtil své CD 22. října 2014 ve vyprodaném Divadle Archa.


Tomáš Pastrňák jako sólový hráč působí přes 5 let, ale je již ostříleným muzikantem, který prošel několika hudebními projekty. Svůj hlas doprovází akustickou kytarou či hrou na guitalele. V současné době vystupuje se svým hudebním parťákem Romanem Pluhařem, který jej doprovází na darbuku a jiné perkusové nástroje. Roman Pluhař se také podílel na samotném albu, k dalším hostům pak patří Cimbálová muzika Jana Foltýna. Nový počin uvedl videoklipem k písni Konec světa.


„Těžištěm mého hudebního projevu jsou a zůstanou živá vystoupení. Bez nich by toto album nevzniklo. Pozvánka na koncert je tak nejen název úvodní písně alba, ale především výzva k nezprostředkovanému setkávání mě jako interpreta s publikem,“ komentuje novinku Tomáš Pastrňák. Křest proběhl v rámci literárního kabaretu EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše v Praze 22. října ve vyprodaném Divadle Archa. Druhý křest proběhne dnes v ostravském klubu Parník.


Sotva Tomáš Pastrňák dokončil debutové album, pracuje na dalším, na kterém spolupracuje s producentem Borisem Carloffem. Spolupráce vznikla už v loňském roce, kdy vyšel singl Slunečnice, v jehož videoklipu hrála Česká Miss Tereza Chlebovská.

Pozvánka na koncert – track list
1. Pozvánka na koncert
2. Louče
3. Konec světa
4. Šneci
5. Začal jsem chodit s holkou
6. Mezi svýma
7. Krize
8. Plechovka od Solviny
9. Mexičane, Mexičane
10. Moudrost
11. Slunečnice 2014
12. Podzim
13. Paříž (live)
14. Vánoce v Berlíně

Foto: www.tomaspastrnak.cz