The Help míří do České republiky!

Všechny fanoušky kvalitní rockové hudby, Living Colour a jejich hlavního člena baskytaristy Douga Wimbishe jistě potěší jeho turné po České republice s jeho novým projektem The Help. V tomto projektu se Doug Wimbish sešel se skvělými muzikanty, kteří již mají za sebou bohatou muzikantskou minulost a byli členy hvězdných hudebních projektů. Doug Wimbish se představí s jeho projektem The Help koncem října v Brně, Praze a v Třebíči.


Kombinace různých hudebních stylů, kultur a zkušeností čtyř dynamických a velmi talentovaných muzikantů – to je síla ženoucí vpřed hudební projekt The Help. V sestavě The Help naleznete dva američany a dva němce, kteří boří všechny národnostní či jiné limity univerzální silou kvalitní hudby. Baskytarista Doug Wimbish se dal díky společnému přátelství dohromady s kytaristou Alexem Schloppem, bubeníkem Flo Daunerem a zpěvačkou Dacií Bridges a vytvořili projekt, v rámci kterého vzájemně muzikantsky respektují jeden druhého a v rámci kterého dokazují, že rozmanitost a barvitost jsou nejlepší ingredience pro tvorbu kvalitní muziky.


Americký baskytarista Doug Wimbish je považován ze jednoho z nejlepších baskytaristů na světě všech dob a přináší do projektu The Help ohromné zkušenosti a obrovské světové renomé. Originální člen legendárních The Sugarhill Gang a současný člen Living Colour, Doug Wimbish je respektován jako skvělý hudebník, skladatel, producent a vokalista. Spolupracoval se světovými hvězdami t ypu The Rolling Stones, Mick Jagger, Madona, Jeff Beck, Depeche Mode, Seal, Carly Simon, Mile Davis, Mos Def, Tarja Turunen a s mnoha dalšími.


Zpěvačka Dacia Brifges je respektovanou rockovou zpěvačkou a skladatelkou, která je díky svému projevu srovnávána s Tarja Tutunen. Od pěti let se věnovala zpěvu a tanci, dále se věnuje i choreografii a modelingu pro značky Nike, Adidas nebo Siemens. Dacia Bridges přináší do The Help velkou nůši zkušeností nejen jako zpěvačka, ali i jako skladatelka. Dacia Bridges spolupracovala a spolupracuje např. s Lemmy Kilmister (Motorhead), Mouse T nebo Tomcraft and Shakedown. Dacia Bridges má zároveň i svou vlastní hudební formaci Dacia & The WMD. Dacia poprvé uspěla jako rocková zpěvačka s projektem Tape a jejich singlem ´Yeeha´, který se okamžitě umístnil v hitparádách v Německu a USA. Dále Dacia Bridges uspěla v roce 2002 celosvětově projektem J.C.A. s hitsinglem ´I begin to wonder´, který poté znovu nahrála i Danii Monique (sestra Kylie Monique). Její vlastní sólo debutové akustické album ´The Lonely Club of Hearts´se setkalo s velkým úspěchem a potvrdilo postavení Dacie Bridges na světové hudební scéně. Dacia Bridges – to je velké charisma, spousta energie, taneční umění – na její živé vystoupení nelze nikdy zapomenout.
Německý bubeník Flo Dauner je nejlepším a nejvíce respektovaným německým bubeníkem na popové a hip-hopové scéně. Díky jeho unikátním rytmům, preciznosti a energickému stylu hraní na bicí Flo Dauner přináší do projektu The Help energický drive a osobitost. Flo Dauner obdržel velké množství hudebních ocenění, jako např. MTV Music Awards, Echo, Goldene Kamera. Dále se svými kapelami Die Fantastischen Vier a De-Phazz ziskal několik zlatých a platinových desek za prodejnost alb. Flo Dauner objel celý svět na turné jako člen kapel Sarah Brightman De-Phazz, Paul Van Dyk, Die Fantastischen Vier atd. Die Fantastischen Vier je synem jazzové legendy Wolfganga Daunera, po kterém zdědil lásku k improvizaci v hudbě. Flo Dauner nahrával bicí na více než 100 albech a DVD. Kytarista Alex Scholpp je bývalým členem dnes již neexistujících hudebních formací Farmer Boys, Tieflader a Dacie & The WMD. Dále byl hostem v kapelách Die Fantastischen Vier, Novaspace atd. Na turné projel celý svět a v současné době jezdí turné as nahrává desky s finskou superstar Tarja Turunen.

The Help
Baskytara: Doug Wimbish (Living Colour, Tackhead, Sugar Hill Gang, Rolling Stones, Jeff Beck, Depeche Mode)
Zpěv: Dacia Bridges (Lemmy Kilmister, Tape, I Begin To Wonder, Shakedown, Mousse T.)
Bicí: Flo Dauner (Die Fantastischen Vier, Paul van Dyk, Sarah Brightman, Dee Phazz)
Kytara: Alex Scholpp (Farmer Boys, Tarja, Tieflader, WMD)

The Help – České tour
26. 10. 2011 – Brno / Metro Music Bar
27. 10. 2011 – Praha / Modrá vopice
28. 10. 2011 – Třebíč / Klub-B

Podívejte se na aktuální klip formace The Help:

Foto: Hudební agentura MAFO