Tata Bojs & SOČR – Live

Společný koncert Tata Bojs a Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera v listopadu loňského roku v pražském Foru Karlín byl dle reakcí fanoušků i médií zážitkem z kategorie výjimečných. A nyní vychází jeho záznam na CD a také jako LP.

bae6c026
Tento mimořádný projekt vznikl v rámci objevování nových horizontů SOČRu a na pódiu pražského Fora Karlín se tak propojili na jediný večer rozhlasoví symfonici s hanspaulskou legendou Tata Bojs. Návštěvníci s velkým předstihem beznadějně vyprodaného koncertu mohli slyšet v originálních aranžích nejznámější písně kapely z alb Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum, Kluci kde ste?, Ležatá osmička nebo A/B.
Jako speciální hosté se na nahrávce objeví Klára Nemravová, bubeník Tomáš Neuwerth a uskupení Clarinet Factory. Velkou lahůdkou pro fanoušky pak je vůbec poprvé živé provedení písně Kamarádky v interpretaci Mardoši. Velmi důležité je zde také jméno Marka Doubravy, tedy bývalého kytaristy a člena skupiny, který aranžoval všechny skladby tohoto záznamu. Tata Bojs se již v minulosti propojili s komorním uskupením Ahn Trio, spolupráce se symfonickým orchestrem pro ně ale byla zcela novou zkušeností. Toto album jasně ukazuje, že zkušeností více než podařenou.
Koncertní záznam SOČRu a Tata Bojs jako neopakovatelný zážitek na CD a také jako vinylové LP.
Cena CD: 349,- Kč, LP: 499,- Kč

Tracklist:
CD:
FILMAŘSKÁ / USÍNACÍ / RADIOAMATÉR / TOREADORSKÁ OTÁZKA / DUŠEVNÍ / KAMARÁDKY / HLÍDACÍ / PÍSMENKOVÁ / SONDA / VESMÍRNÁ / PROBUZENÍ / S NÍ / ZTRACENI V PŘEKLADU / ATTENTION AUX HOMMES! / PĚŠÁCI
LP:
FILMAŘSKÁ / USÍNACÍ / TOREADORSKÁ OTÁZKA / S NÍ / ZTRACENI V PŘEKLADU / SONDA / VESMÍRNÁ / KAMARÁDKY / ATTENTION AUX HOMMES! / PĚŠÁCI

Foto: Supraphon