Tata Bojs ohlašují ∞ Tour

Kapela po čtyřech letech vyráží na samostatné turné! Na novém albu Tata Bojs Ležatá osmička se v úvodní a závěrečné skladbě zpívá „Nebudeme se opakovat“. V textu aktuálního singlu Opakování pak zase „…moje jediný přání je opakování“ – to slibuje pěkně zamotané a zároveň zřejmě neopakovatelné turné.


Dokážete si představit, kolik to dalo kapele, všem spolupracovníkům a pořadatelům práce, než sestavili jednotlivé destinace turné tak, aby tvořily na mapách České a Slovenské republiky tvar ležaté osmičky? Odpověď zní: nekonečně dlouho… Dokonce tak dlouho, že proces ze své podstaty není ještě uzavřen. Jistý je pouze začátek – 6. října v brněnském klubu Fléda. Konec je nejistý, možná v prosinci, možná nikdy… Možná skutečně Tata Bojs vyrazí na své nikdy nekončící turné, neboli ∞ Tour.
„Běžíme dopředu a nebo nazpátek? Je tohle konec a nebo jen začátek?“ ptají se Tata Bojs stejně tak jako v jedné z nových písní. Na všechny tyto otázky bude kapela v rozmezí října až prosince tohoto roku hledat odpovědi se svými fanoušky na jednom z nejrozsáhlejších turné své kariéry – ∞ Tour.
V tuto chvíli třináct potvrzených zastávek česko-moravskoslezské části turné a navíc minimálně pět slovenských koncertů slibují u kapely pověstné spíše menším než větším množstvím koncertních vystoupení opravdu velkou událost. „Program bude sestavený samozřejmě s důrazem na písně z nového alba a to i ty, které na letních festivalech nezazněly. Ale chtěli bychom sáhnout opět i hluboko do historie a program udělat vrstevnatý stejně, jako vnímáme svojí minulost,“ dodává Milan Cais.
Zatímco slovenská část turné proběhne v pevně dané sestavě společně s místními velice oblíbenými skupinami Para a Billy Barman, domácí koncerty budou ve znamení hned několika zajímavých hostů, které si vybrali sami Tata Bojs. A tak se střídavě na turné představí Republic Of Two, Sunflower Caravan, Longital, Dva a Lus3. „Při výběru hostů jsme samozřejmě dávali přednost souborům, které mají v názvu číslovky. Nicméně protlačilo se nám tam i pár čistě písmenkových. Každopádně jsou to všechno kapely, které se nám líbí a těšíme se, že s nimi budeme moci sdílet pódia!“ komentuje výběr supportů Mardoša.


V rámci celé šňůry bude mít speciální postavení pražská zastávka 25. října v bývalé basketbalové hale Sparty dnes Hala Letná na Praze 7,  kde proběhne zřejmě nejnákladnější a nejvýpravnější show v historii Tata Bojs. Rozšíří se sestava hostů, dojde i na křest Ležaté osmičky a nebude chybět scéna dle návrhu Milana Caise. „Jsou to už dlouhé čtyři roky, co jsme naposledy hráli v téhle hale v programu nazvaném Barevná hudba Tata Bojs. A tak bylo dost času se rozmyslet co dál. Nad scénou, která se odehraje nejspíš neopakovatelně 25. října v Hale Letná, už přemýšlím skoro dva roky. Máme nachystáno tolik překvapení, že se to sem ani nevejde. A tak začnu zatím jedním. Některé písně z Ležaté osmičky zazní koncertně poprvé a zřejmě naposled díky přítomnosti speciálních hostů alba, kteří do ostatních destinací turné bohužel nezavítají,“ upřesňuje Milan Cais. „A alespoň jeden z nich má samozřejmě ve jménu číslovku,“ doplňuje Mardoša.

Tata Bojs v červnu vydali po čtyřech letech nové album nazvané Ležatá osmička. To se ihned po vydání vyhouplo až na 1. místo domácí hitparády a od té doby stále patří u nás mezi nejprodávanější desky současnosti. Navíc bylo více než příznivě přijato kritikou a hlavně samotnými fanoušky skupiny.

CZ ∞ Tour
6. 10. – Brno – Fléda
14. 10. – Jablonec nad Nisou – Eurocentrum
21. 10 – Ostrava – CoolTour
22. 10. – Pardubice – ABC centrum
25. 10. – Praha – Hala Letná
1. 11. – Ústí nad Labem – klub Doma
10. 11. – Plzeň – klub Buena Vista
11. 11. – Mariánské lázně – klub Na rampě
17. 11. – Olomouc – S klub
19. 11. – Vsetín – Klub 3 opice
26. 11. – České Budějovice – prostor Slávie
1. 12. – Zlín – Velké kino
2. 12. – Raškovice – Na Ondráši

SK ∞ Tour
se skupinami Para a Billy Barman
28. 10. – Košice – Koloseum
29. 10. – Hrustín
3. 11. – Trenčín – Piano
4. 11. – Bratislava – MMC
5. 11. – Bratislava – MMC

Foto: Supraphon.cz