Tata Bojs – A/B

Celkově deváté řadové a první v druhém čtvrtstoletí existence Tata Bojs – to je zbrusu nové album s mnohoznačným názvem A/B, jímž kapela navazuje na loňský dvojsingl Strana A. Na novinku si fanoušci museli počkat dlouhé čtyři roky a jak už napovídá samotný obal, obsahuje hodně barevné hudební chutě, které skýtají nejedno překvapení, včetně mnoha zajímavých hostů a dokonce Mardošova hlavního »pěveckého partu« v jedné z písní.

72413f5f
Sama kapela označuje album za popovou desku, na níž se inspirovala mimo jiné i »současným osmdesátkovým zvukem«.
Nenechte se však zmást, nic z výše zmíněného neznamená v případě Tatáčů žánrové kotrmelce nebo nájezd do středního proudu! Jak jsme zvyklí, kapelu stále zdobí především chytrá hravost a určitá lehkost jak v textech, tak ve zvuku. Napovídá tomu mimo jiné fakt, že na albu čítajícím celkem třináct nových písní zazní například samply z komunikace letu kosmické lodi Apollo 13 nebo z vysílání stanice Hlas Ameriky.
Uslyšíte ale také například skvostnou trubku Oskara Töröka v závěrečné skladbě Noční linky, Yellow Sisters hned v několika písních, nechybí již tradiční Parťákovy smyčce, Doubravánek a nebo dav z letošního vystoupení Tata Bojs na Colours of Ostrava, jenž má velký prostor v bonusové písni Národní.
Možná nečekaní a překvapiví hosté jsou pak dvě legendy – Jan Burian a Marek Eben. Tihle dva si zahostovali v písni Rubik a Kubrick, popisující setkání dvou géniů moderní doby na dekadentní party.
Na albu se nachází také písničky z již loni vydaného singlu Strana A, tedy S ní a Antikvariát, ta ovšem ve zcela novém mixu a s nově nazpívaným vokálem.
Speciální zmínku si pak zaslouží píseň Běžec, jejíž pěvecký part s ohledem na autenticitu Milan nazpíval a natočil na mobilní telefon při skutečném běhu. Samotná Rubikova kostka se pak výrazně promítla i do vizuálního konceptu alba.
Obal se – jak už to u Tata Bojs bývá – samozřejmě promítne i do dalších vizuálů souvisejících s novým albem. Tedy mimo jiné i do podoby koncertů nadcházejícího Od A do B Tour, které odstartuje 30. října a bude čítat celkem 13 zastávek včetně koncertu 12. 11. v pražském Foru Karlín, kde bude novinka slavnostně pokřtěna.
Nové řadové album po více než čtyřech letech!

Foto: Supraphon

FB_post_Mysmas