Startuje pátý ročník festivalu Ekompilace

Ve čtvrtek 31. srpna odstartuje první ze série koncertů letošního, již pátého ročníku Ekompilace. Akce, která má za úkol formou koncertních odpolední ještě více motivovat veřejnost k třídění odpadu a tím i k ohleduplnějšímu přístupu k našemu životnímu prostředí, si každý rok přizve dva hudební patrony. Letos to budou skvělí Wohnout (Wohnout se turné Ekompilace účastní již podruhé, v roce 2013 byli hosty prvního ročníku) a stále populárnější písničkář Thom Artway s kapelou.

ThomArtway-8-m

Thom Artway: „Každý ví, že se má třídit. Nicméně je třeba si to neustále připomínat. A není nic příjemnějšího, než si to připomenout pomocí hudby.“ A co diváky na tomto putovním hudebně-vzdělávacím festivalu čeká? Každý návštěvník získá kompilační CD, na které nahráli své skladby vybrané mladé progresivní kapely a svými skladbami přispěli i letošní patroni Wohnout a Thom Artway. V každém z měst, počínaje Sokolovem v srpnu a konče Krnovem na konci září vystoupí samo sebou Wohnout a Thom Artway. Dále se během šesti zastávek postupně vystřídají všechny z vybraných kapel, tedy All These Memories, El`Brkas, Heda Down, Homér Street, Megapond a Neon Lads.

Ekompilace2017_poster

A co nemůže a nesmí chybět, to budou vzdělávací doprovodné programy a soutěže zaměřené na třídění odpadu a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Tuto stránku programu budou zajišťovat lektoři ze samosebou.cz. Během všech šesti dnů bude diváky provázet moderátorka Tereza Tobiášová: „Třídění odpadu je pro mě naprosto základní věc. Stejně jako si třídím názory, jídlo a kamarády. Třídím i to, co po mě zbyde. I když bych chtěla, aby tu po mně něco zbylo, zrovna nevytříděný odpad to být nemusí. Proto je pro mě moderování Ekompilace jako svátek. Nemusím, ale chci. A moc.“

vlcsnap-2017-05-19-13h09m24s863

Více informací na: www.facebook.com/ekompilace

Přehled všech termínů:

31. 8. Sokolov

1. 9. Prachatice

8. 9. Humpolec

15. 9. Klatovy

22. 9. Mělník

23. 9. Krnov

vlcsnap-2017-05-19-13h09m42s395

Foto: www.ekompilace.cz