Startuje nová hitparáda Českého rozhlasu Dvojka Česká dvanáctka

Český rozhlas Dvojka odvysílá v neděli 4. června od 17 hodin první díl nové hitparády Česká dvanáctka. Každou neděli představí moderátor Martin Hrdinka nové písničky a zajímavosti ze světa hudby. O pořadí skladeb rozhodnou sami posluchači SMS hlasováním.

3306549--martin-hrdinka--1-950x0p0
Pravidla hitparády umožní všem posluchačům hlasovat pro vybrané skladby prostřednictvím SMS ve tvaru: HIT mezera 1 až 12. Tu odešlou na číslo 900 11 03. Jejich prostřednictvím určí pořadí dvanácti skladeb. Tři, které obdrží nejméně hlasů, hitparádu opustí a nahradí je skladby nové. Soutěžní skladby zazní nejen v samotném pořadu, k poslechu budou také na webu dvanactka.rozhlas.cz.
„Hitparáda ve vysílání Českého rozhlasu dlouho chyběla. O to víc mě těší, že se vrací na vlnách Dvojky. Sami posluchači určí, kterou hudbu mají rádi, a pro nás to bude zároveň zpětná vazba. Jsem zvědavý, kterým skladbám dají nakonec přednost,“ říká šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojka Martin Groman.
Moderátor hitparády Martin Hrdinka pak dodává: „Hitparádami se zabývám už od malička, jako moderátor jsem začal v hitparádě v ČT před dvaceti šesti lety. Pro mě je to vždy neuvěřitelná hra, ve které je napětí až do konce. Očekávám, že fanoušci svých hvězd budou hlasovat, aby právě ten jejich hit vyhrál nebo v hitparádě zůstal.“
Hitparádu Česká dvanáctka uslyší posluchači poprvé v neděli 4. června v 17.00 hodin ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka. Více informací a pravidla pak najdou na webu dvanactka.rozhlas.cz.

Foto: www.rozhlas.cz / Khalil Baalbaki