Skupina Divokej Bill oslaví 15 narozeniny

Po dlouhých dvaceti měsících se kapela Divokej Bill vrací do českých měst, aby společně se svými fanoušky oslavila patnácté narozeniny. Koncertní oslavy doprovodí vydání nového alba, které ponese název »15«. To vyjde 12. dubna jako první spolupráce Divokýho Billa s vydavatelstvím Supraphon a bude obsahovat jedenáct nových písní.


Na nové album si museli fanoušci počkat dlouhé čtyři roky a koncert svých oblíbenců v České republice mohli slyšet naposledy před necelými dvěma lety. Tuto pauzu členové kapely využili k přípravě nové desky a vystupování v zahraničí. Nyní jsou ale zpět v plné síle a právě jarní novinkové album a turné Divokej Bill 15 Tour bude hlavní událostí oslav patnáctého výročí založení kapely.


Vedle tradičního autora písní Divokýho Billa Vaška Bláhy  tentokrát výrazněji přispěli na album 15 novinkami také Roman Procházka a Štěpán Karbulka. Na aranžích se samozřejmě podílela celá kapela pod dohledem producenta Pavla Karlíka. „Pavlova role na tomto albu je nezastupitelná. Jeho velký přínos je nejenom na hudební podobě alba, aranžích ale i textech, které s náma hodně řešil,“ vysvětluje Roman Procházka. “Jedinečným dárkem pro všechny majitele nového cédéčka pak bude obal. Co kus, to naprostý originál. Věříme, že to bude hodně zajímavé překvapení,“  zahalila kapela vydání desky tajemstvím.


Nové skladby a osvědčené hity pak bude možné letos slyšet živě pouze na patnácti koncertech v rámci výročního Divokej Bill 15 Tour po městech České republiky. Jiné koncerty tento rok skupina neplánuje. „Vybrali jsme místa, která se nám za dobu hraní líbila a cítíme se tam příjemně. Někde naopak ale zahrajeme úplně poprvé. V každém případě si to všude chceme užít a se všemi fanoušky společně oslavit naše jubileum. Bude to pořádná jízda, už je nám patnáct, takže konečně nejsme pod zákonem!“ dodává s úsměvem kapela. Jako host se na turné představí skupina Liwid.

Divokej Bill 15 Tour
10. 5. – Svitavy
11. 5. – Jihlava
17. 5.- Litvínov
18. 5. – Ostrov u Karlových Varů
31. 5. – Hradec nad Moravicí
1. 6. – Brno
5. 6. – Praha
7. 6. – Rožnov pod Radhoštěm
8. 6. – Olomouc
14. 6. – Ostrava
15. 6. – Břeclav
21. 6. – Vlašim
22. 6. – České Budějovice
28. 6. – Liberec
29. 6. – Plzeň

Více na: www.divokejbill.cz

Foto: Supraphon