Santana připravuje spolu s největšími umělci latinské hudby své album Corazón

Desetinásobný držitel Grammy, rocková ikona a člen rock and rollové síně slávy, Carlos Santana, oznámil začátek prací na svém novém studiovém albu Corazón, které vyjde začátkem roku 2014.


V současné době probíhá nahrávání desky ve studiu v Las Vegas, kde se sešly ty největší hvězdy latinské hudby, aby spolupracovaly se Santanou na připravovaném albu. Chocquibtown (Kolumbie), Gloria Estefan (Kuba), Los Fabulosos Cadillacs (Argentina), Juanes (Kolumbie), Miguel (USA), Niña Pastori (Španělsko), Samuel Rosa of Skank (Brazílie), Salvador Santana (USA), Soledad (Argentina), Diego Torres (Argentina), to jsou ta nejvýznamnější jména, která se na albu objeví. Výkonnými producenty se kromě Santany stal i jeho dlouholetý spolupracovník Clive Davis (kreativní ředitel Sony Music Enterteinment) a Afo Verde (ředitel Sony Music Latin, Spain a Portugal). Produkci ve studiu má na starosti Lester Mendez.


Vydání alba bude předcházet výjimečný a životní koncert Santany v mexickém Guadalajaru, které se nachází v jeho rodném Jaliscu, a uskuteční se 14. prosince 2013 ve Vicente Fernandez Arena za účasti všech výše zmíněných hvězd latinské hudby, ale i mnoha dalších, o kterých se v současné době ještě jedná.


Corazón, nový koncertní a studiový projekt, vrací Santanu zpátky do jeho rodiště, aby tak vzdal hold latinské hudbě a vlivu, který měla nejen na jeho celoživotní tvorbu, ale také na tvorbu současných umělců hudební scény. Bude tak opět míchat, jak jsme u Santany zvyklí, mnoho stylů latinské hudby, včetně salsy, hip-hopu, folku, reggae, ale i mainstreamového rocku a popu.

Foto: Sony Music